Je používání monitoru dechu Nanny bezpečné?

Nanny je certifikovaný zdravotnický prostředek. Její výroba a prodej se řídí zákonem č. 268 o zdravotnických prostředcích, který vychází ze směrnice Evropské rady 93/42 EHS.

O kontrolu se v oblasti zdravotnických prostředků stará Ministerstvo zdravotnictví ČR a Státní ústav pro kontrolu léčiv, v jehož registru je monitor dechu zalistovaný. Každý rok odborníci v nezávislém auditu kontrolují, zda Nanny stále splňuje kritéria pro zdravotnické prostředky.

Na trhu je k dostání i mnoho monitorů dechu, které nejsou certifikovanými zdravotnickými prostředky. Jejich hlavní nevýhodou je to, že funkci monitorování dechu deklarují pouze jako doplňkovou a při testování a distribuci nemusí splňovat tak přísná pravidla jako Nanny.

Sdílej článek

Lékařka online

Miminko špatně spí nebo ho bolí bříško? Jak mu pomoci, se zeptejte maminky a dětské lékařky MUDr. Lucie Skálové.

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Buďte ověřeným prodejcem Nanny

Staňte se součástí Nanny Family a nabídněte maminkám unikátní produkt, který jim zajistí klidný spánek a bezpečí pro to nejcennější - jejich dítě. Dobře odvedené práce si vážíme a našim partnerům nabízíme podporu a dlouhodobý růst.

Vítejte u nás

Staňte se členem Nanny týmu

Jste maminka, která náš monitor dechu používala pro své miminko nebo se Vám zdá náš produkt prostě skvělý? Chcete si přivydělat? Jste influncerka a chcete pomoci zachránit život dítěte?

Přidejte se k nám