Zdraví a dětské nemoci

Teplota, nachlazení nebo bolavé bříško občas potrápí každé miminko. Poradíme vám, jak co nejlépe zvládnout nejen nejčastější dětské nemoci, ale i návštěvu u pediatra.

blog-nejcastejsi-nemoci.jpg

Nejčastější dětské nemoci v prvním roce

U dětí se imunita buduje postupně do zhruba 6 až 8 let věku. Nepřekvapí proto, že během prvních let si děti „odbydou“ pěknou řádku nemocí. Některé rychle odezní, jiné je někdy pořádně potrápí. S jakým onemocněním se vaše miminko pravděpodobně už během prvního roku života? Ptali jsme se dětské lékařky MUDr. Lucie Skálové.

blog-vyber-pediatra.jpg

Jak a kdy vybrat dětského lékaře

V prvním roce vašeho miminka strávíte v ordinaci dětského lékaře hodně času. Výběr dětského lékaře se proto vyplatí nepodcenit. Na co se zaměřit a kdy se po něm začít poohlížet?

blog-ryma.jpg

Jak na rýmu u miminka

Dospěláky sice potrápí, ale není to nic vážného a za chvilku je pryč. U miminka se z ní ale může stát vážný problém. Řeč je o rýmě, o které lidové pořekadlo tvrdí, že neléčená trvá sedm dní, léčená týden.

blog-prvni-rok-u-lekare.jpg

Co vás čeká v prvním roce u dětského lékaře

S novorozeným miminkem se váš dětský lékař seznámí do tří dnů po příchodu domů z porodnice. Na základě zdravotního stavu miminka pak určí termín dalšího vyšetření, obvykle za dva týdny. Další kontrola vás čeká přibližně v 6 týdnech věku miminka.

blog-sids.jpg

Zákeřný strašák SIDS – základní fakta

Termínem Syndrom náhlého úmrtí kojence (sudden infant death syndrome - SIDS) lékaři označují případy, kdy miminko náhle zemře bez zjevných příčin. Obvykle ve spánku přestane dýchat a udusí se. Syndrom je velmi zákeřný, protože nemá žádné příznaky, podle kterých byste poznali, že je vaše miminko v ohrožení.

blog-kdy-k-lekari.jpg

Kdy s miminkem k lékaři

Imunita dítěte se v prvních měsících života teprve vyvíjí. Je proto tedy zcela běžné, když miminko v prvním roce několikrát prodělá nachlazení nebo horečnaté onemocnění. U novorozence konzultujte s lékařem jakoukoli změnu zdravotního stavu, u starších miminek záleží na závažnosti potíží. Co to přesně znamená a jak poznat, že už je čas na návštěvu lékaře?

blog-teplota.jpg

Jak na teplotu a horečku u miminka

U dětí do tří let reaguje organismus na jakoukoli infekci často teplotou nebo horečkou. Je totiž jedna z prvních obranných reakcí proti nákaze. Pomáhá tak tělu bojovat s nemocí. Kdy už ale miminko neúměrně vyčerpává a je potřeba ji začít srážet?

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou.

Slovník pojmů

Abyste se v množství informací neztratili, připravili jsme pro vás slovník, ve kterém najdete podrobnosti k důležitým pojmům.

Časté dotazy

Před kontaktováním naší zákaznické linky si prosím pročtěte časté otázky - většina jich již byla zodpovězena.

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny