Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Květa Havlíčková

Problém se stolici

11.12.2018 16:22

Dobrý den, dcera (3 roky) má 4 dny problém se stolici, na doporučení lekarnice dávám svestkovou šťávu, a kapičky. Nicméně stále nic, odmítá si sednout na záchod a tlaci ve stoje a přijde mi, ze to tlačí spíše do sebe než ven, strašně u toho brečí, myslíte, ze ji zkusit násilím posadit na záchod, nebo raději na pohotovost ?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Problém se stolici

12.12.2018 10:02

Dobrý den, zajděte k PLDD Vaší dcery. Může Vám předepsat forlax popř. lactulosu - na změkčení stolice. Event. Vás pošle na provedení klysmatu do nemocnice. Zárověň i dceru vyšetří. Když dceru posadíte na záchod násilím, většinou to má poté opačný efekt a může vzniknout až psychogenní zácpa. Důležité také je, aby měla dostatek tekutin, neslazených, nesycených. Dále jí můžete dát přesnídávku, dostatek ovoce, zeleniny.

Andrea

Bolesti briska

10.12.2018 12:41

Dobrý den, syn 3 mesice se neustale budi ze spanku s brekem a knouranim. Krouti se jako zizala a kope zbesile nozickama. Po chvilce zacne hodne prdet a zase usne. Od mesice je na Um Hipp biocombiotik 170ml 7x denne a do kazde lahve 8 kapek espumisanu. Kazde ranno 5 kapek biogaia. Je mozne mu nejako pomoci, aby se mu tolik netvorili prdiky a nebolelo ho z toho brisko? Cvicime nozickami pred kazdym jidlem, davame nahrivaci polstarek a plinku na brisko, davame trosku fenykoveho caje a nic pomaha. Dekuji za odpoved.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Bolesti briska

12.12.2018 09:56

Dobrý den, kromě toho, co již děláte, zkuste nechat syna po každém krmení dostatečně odříhnout. Po odříhnutí ho můžete dát do pozice tzv. „tygříka“ – miminko leží svým bříškem na Vašem předloktí, ruce a nohy má volně, hlavičku má položenou ve Vaší loketní jamce. Nebo ho dejte do pozice tzv. „kolébky“ – opřete si ho zády o Váš hrudník a skrčte a mírně mu přitáhněte nožky směrem k bříšku. Můžete mu provést šetrnou masáž bříška krouživými pohyby po směru hodinových ručiček – toto ne bezprostředně po jídle, aby Vám syn nezačal zvracet. Více ho pokládejte na bříško. Přechodně lze použít i rektální rourku, pokud je to nezbytně nutné. Pokud by problémy s meteorismem přetrvávaly, mohla byste i změnit umělé mléko, ale to bych Vám doporučila až po dohodě s PLDD Vašeho syna. U většiny dětí se většinou tyto problémy zmenší či ustoupí kolem 4. měsíce věku, ale je to hodně individuální.

Maruška

Stolice s krví

6.12.2018 11:15

Dobrý den, měla bych dotaz, moje dcera 4 roky, před 3mi dny opakovaně zvracela, naposledy v pondělí odpoledne, teplotu měla do 38st., naposledy včera ráno, od úterý se přidaly kašovité stolice, ale včera ve stolici bylo i trochu čerstvé krve. Stolice včera měla asi 3x, dnes zatím 1x bez krve. Pije dost, močí také, jí méně. Chtěla bych se zeptat, zda se mám znepokojovat a nechat jí vyšetřit lékařem, nebo ne?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Stolice s krví

8.12.2018 10:40

Dobrý den, tím, že byla ve stolici krev, by bylo vhodné, aby Vaší dceru viděl pediatr. Může jít o fisuru (prasklinku) v okolí řitního otvoru, ale více pravděpodobné je, že jde o infekční průjem. Proto by bylo vhodné provést výtěr rekta.

Iveta

boule v třísle u chlapce

29.11.2018 22:02

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 3-letého syna, a včera se mu objevila boule v pravém třísle, nikdy před tím ji tam neměl. Synovi nevadí, na nic si nestěžuje, nic ho nebolí, nemá teplotu. Dnes ráno tam ale nebyla a odpoledne se mu zase objevila. Co by to mohlo být a je třeba s tím jít k lékaři?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: boule v třísle u chlapce

29.11.2018 22:19

Dobrý den, velmi pravděpodobně se jedná o tříselnou kýlu, která je nejspíš volná, neboť si syn na nic nestěžuje. Ale i přesto by bylo vhodné, abyste nechala syna vyšetřit na chirurgické ambulanci, kde chirurg rozhodne o tom, zda a kdy bude nutné kýlu odoperovat.

Mirka

krvácející bradavka a kojení

3.11.2018 12:39

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu kojit, i když mám rozpraskanou bradavku a při kojení z ní teče i trochu krve? Malé je 5 týdnů. Je to hodně bolestivé. Na druhém prsu bradavku rozpraskanou nemám.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: krvácející bradavka a kojení

5.11.2018 21:04

Dobrý den, pokud máte rozpraskanou bradavku až do krve, můžete z ní alespoň trochu odstříkat(do úlevy), i když to bude bolet, ale toto mléko s krví nedávejte Vaší dceři. Budete ho muset vylévat. Kojit můžete z 2. prsu, pokud je bradavka v pořádku. Až se bradavka zhojí, můžete z tohoto prsu opět začít kojit.

1 4 5 6 7 8 9 10 12 18 23

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny