Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Lucie

Těhotenství

27.1.2019 21:09

Dobrý den mám dotaz ohledně kouření v těhotenství.test clearblue mi ukázal že jsem +,1-2 týdnů těhotná.jsem kuřačka můj dotaz zní zda přestat úplně kouřit že dne na den aby to nenarušilo průběh a posléze vývoj plodu

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Těhotenství

30.1.2019 20:40

Dobrý den, pro plod (a i pro Vás) by bylo určitě lepší, kdybyste přestala kouřit co nejdříve, pokud možno ihned, pokud ale kouříte dlouho a hodně cigaret za den, lze začít postupně snižovat počet cigaret, než přestanete kouřit úplně, ale zkuste v co nejkratším intervalu, bez zbytečného odkladu.

Milena

úzká předkožka

26.1.2019 20:46

Dobrý den, mám 5timěsíčního syna, předkožku na penisu mu nepřetahujeme. Když jsem to včera poprvé zkusila, jen minimálně se rozevře, jelikož má časté infekce močových cest, bylo nám doporučeno začít předkožku pomalu rozvolňovat. Chtěla bych se zeptat, jak často a jak moc mu mám předkožku rozvolňovat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: úzká předkožka

26.1.2019 21:00

Dobrý den, předkožku začněte jemně přetahovat alespoň 1x denně při koupání ve vaně pouze do té míry, dokud se předkožka jemně napíná, nikdy ji nenapínejte násilím více ani rychlými pohyby, mohlo by dojít k mikrotrhlinkám, které se při hojení zjizví a následně nelze přetáhnout předkožka vůbec. Mikrotrhliny jsou hodně bolestivé. Pokud byste si nebyla jistá, zda to děláte správně, můžete se domluvit s pediatrem Vašeho syna, aby Vám postup přímo názorně ukázal.

Jiří Bureš

funkčnost monitoru Nanny

14.1.2019 10:14

Dobrý den, objednal jsem u Vás monitor dechu Nanny , chtěl bych se zeptat jestli se nějak neomezí funčnost monitoru když bude umístěn pod matrací o síle 12 cm. Lze jako podložku použít místo sololitu třeba karton z krabice o síle 5 mm? Děkuji za odpověď Přeji hezký den.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: funkčnost monitoru Nanny

14.1.2019 20:44

Dobrý den, monitor by Vám měl fungovat správně, pokud bude mít matrace max. výšku 12 cm. Neměla by být vyšší. Po určitou dobu lze snímací podložku umístit i přímo pod prostěradlo(cca do 3 měsíců věku), nemusí být umístěna až pod matrací. Lepší je pevnější deska, např sololit jak píšete v dotazu, než karton. Pokud by došlo k prohnutí kartonu, nemusel by být dostatečný styk se snímací podložkou a snímací podložka by nemusela snímat pohyby miminka.

Jarka

spolknutí kovové kuličky

8.1.2019 10:43

Dobrý den, mám 2letou dceru a dnes spolkla 1 malou kovovou kuličku na hraní velikou asi 1cm v průměru, nekašlala, pije a jí normálně, je veselá. Mám s ní jít k lékaři? Děkuji.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: spolknutí kovové kuličky

8.1.2019 14:00

Dobrý den, tím, že dcera zatím nemá žádné obtíže, k lékaři zatím nemusíte, zkuste kontrolovat stolici, dokud kulička neprojde trávicím traktem. Měla by projít. Pokud by neprošla do 7 dnů, měla byste dceru nechat vyšetřit v nemocnici na dětském oddělení, kde mohou provést rentgen s kontrastní látkou, který může ukázat, kde se kulička nachází, tím, že byla kovová. Pokud by dcera začla mít jakékoli obtíže, např. zvracení, bolení bříška, atd., nechte dceru vyšetřit lékařem ihned.

Šárka

samostatná chůze u 14-timěsíčního syna

27.12.2018 17:19

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je vše v pořádku nebo mám vzít syna na specializované vyšetření? Mám 14-timěsíčního syna, který již dlouho obchází nábytek, sedí sám, na židli vyleze, občas se i na chvíli postaví ve volném prostoru, než si uvědomí, že se ničeho nedrží, nebo jeho samotného nikdo nedrží, tak hned jde na kolínka a rychle leze. Za 1 ruku pár krůčků udělá, ale pak jde radši na kolínka, nebo chce vzít. Sám chodit nechce. Mám ho nechat vyšetřit nebo ješte počkat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: samostatná chůze u 14-timěsíčního syna

27.12.2018 17:26

Dobrý den, zatím nemusíte syna nechat vyšetřovat, velmi pravděpodobně se za nějakou dobu rozchodí sám, vzhledem k popisu jeho dalších dovedností. Pokud by Vás to i přesto znepokojovalo a přetrvával by u něj tento stav, a neviděla byste u něj pokrok, můžete se domluvit s PLDD svého syna a nechat si předepsat po domluvě s ní např. RHB a event. neurolog.vyšetření.

1 3 4 5 6 7 8 9 12 18 23

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny