Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Petra

krátké pauzy v dýchání kojence

29.3.2019 07:45

Dobrý den,od narozeni Natálky (2 a půl měsíce) pozoruji u ni krátké zástavy dechu do 5 sekund a následné lapání po dechu. Není to pouze při pití z láhvičky, ale také třeba jak je v pololehu v křesílku. Lékařce jsem to sdĕlila po telefonu a říkala že pokud nezmodrá nevidí v tom neurologicky problém.Avšak kolikrát z toho lapani po dechu úplně zčervená a plače protože se vyleká.Je to mé druhé dítě, první dítě to nemělo a je zdravé a obĕ těhotenství byla bezproblemová.Natálka se narodila v termínu císařským řezem kvůli nepostupujicímu předchozímu porodu.Vše bylo v pohodě.Můžete mi prosím říci, zda je to u kojence normální?Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: krátké pauzy v dýchání kojence

1.4.2019 20:17

Dobrý den, do 5 s, a pokud u toho dcera nepromodrá je většinou normální. Při pití z lahvičky může mít problém, že je při pití ve špatné poloze, nebo zkuste změnit typ lahvičky. Do lehátka ji taky zkuste nedávat tak často, zkuste ji spíše požit na zem na záda nebo na bříško. Pokud to nedělá ve spánku nebo při jiných polohách, tolik bych se neznepokojovala. Pokud by se to naopak stupňovalo a zhoršovalo, navštivte pediatra a ten Vaši dceru vyšetří.

Blanka

předkožka znovu srůstající

26.3.2019 14:06

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, asi před rokem jsme byli na operačním uvolnění předkožky u syna - nyní 5 let, vše bylo potom v pořádku, ale včera jsem zjistila, že mu nejde předkožka stáhnout úplně zcela, jak to šlo dříve? Může mu to znovu přirůst, budeme muset znovu na operaci?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: předkožka znovu srůstající

27.3.2019 20:27

Dobrý den, pokud jste delší dobu každý den předkožku nepřetahovali, je možné, že se mohly objevit znovu srůsty. Záleží jak moc jde či nejde předkožka stáhnout. Zkuste nyní min. 1x denně, když budete moci i vícekrát, lépe při sprchování předkožku postupně stahovat do tahu ne přes bolest, chvíli podržet a zase přetáhnout zpět. Důležité je, abyste toto prováděli každý den. Pokud by se do měsíce nezačala předkožka postupně rozvolňovat, bylo by vhodné, abyste to konzultovala buď se synovým pediatrem, nebo urologem. Ten by Vám poté dle stavu doporučil další postup. Pokud by se u syna objevily jakékoli obtíže - např. pálení při močení, bolest v oblasti předkožky, krvácení atd., navštivte lékaře dříve.

Tomáš

Používani

24.3.2019 20:31

Dobrý den, měl bych dotaz,jaká je optimální doba používání monitoru dech děkuji

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Používani

27.3.2019 20:20

Dobrý den, pokud se monitor používá dle instrukcí záruka je 2 roky. Jinak jestli jste měl na mysli, jak dlouho používat monitor dechu, tedy do jakého optimálního stáří dítě, je to hodně individuální, ale cca do 6 měsíců věku, pokud je dítě "čilejší" rozumějte více pohyblivé, může to být i kratší dobu. Obecně jde o to, dokud Vám bude ležet na podložce a nedostane se mimo ni, protože jakmile se otočí na bříško a začne se točit kolem své osy, tak Vám bude monitor častěji alarmovat, neboť dítě bude mimo podložku(i když jen částí).

Markéta

Malo pocuranych plen a kojeni

17.3.2019 08:17

Dobry den, dcera plne kojena 3 a pul mesice uz dva dny je hodne spava a ma malo pocuranych plen. Za 14 dni pribrala jen 160g.Vazi 5 160. Je narozena o mesic driv z vahou 2220. Je i takova bleda. Mame 14 dni po prvnim ockovani. Dekuji

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Malo pocuranych plen a kojeni

18.3.2019 12:06

Dobrý den, podle Vašich zadaných údajů je Vaše dcera dle tabulek na 10.percentilu - což je ještě v normě, ale samozřejmě mám jen porodní váhu a nynější váhu, na zhodnocení grafu by bylo potřeba více hodnot. Přírůstek 160 g za 14 dní je poměrně málo, ale může to být i jen přechodné. Pokud má Vaše dcera méně počůraných plen za den a přijde Vám spavější, bylo by lepší, abyste nechala dceru vyšetřit jejím pediatrem co nejdříve. Můžete i zkusit zvážit dceru před kojením a po kojení, abyste věděla kolik nakojíte, jestli např. nemůžete mít méně mléka, nebo může mít začínající infekt. S očkováním to velmi pravděpodobně nesouvisí.

Soňa

náplň preventivní prohlídky ve 3 letech

13.3.2019 13:27

Dobrý den, za 14 dní mám jít se synem na preventivní 3letou prohlídku k doktorce. Chtěla bych se zeptat, co všechno se bude během prohlídky dít, abych mu to mohla předem vysvětlit a event. ho na ni připravit? Děkuji.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: náplň preventivní prohlídky ve 3 letech

13.3.2019 13:40

Dobrý den, bude se vážit, měřit jeho výška, paní doktorka vyšetří fonendoskopem - poslechne mu a zhodnotí srd. akci, pak by se měl vyšetřit zrak a sluch - tzn. zrak -zakryje si 1 oko(můžete i Vy) a sestřička mu na tabuli ukazuje obrázky a on jí bude říkat, co to je za obrázky a pak to samé na 2. oko, sluch- sestřička šeptá z 1 strany místnosti slova a Váš syn by je měl zopakovat, dále by se měl změřit krevní tlak. Zkuste na prohlídku syna připravit a popovídat si, co se bude dít, ale nedělejte si nic z toho, pokud i přesto nebude spolupracovat, na této prohlídce u dětí v tomto věku je to velmi časté, když by to opravdu nešlo, tak Vás pozvou na pozdější termín na kontrolu ještě 1x.

1 2 3 4 5 6 7 12 18 23

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny