Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Kemenyova

2.2.2019 12:27

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pikud spi miminko s matkou v posteli a da se pod nej podložka na snímání dechu, zda funguje tak jak ma nebo zda to neni skreslene dechem matky i když se podlozky nedotýká. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď:

3.2.2019 10:36

Dobrý den, monitor nemusí zachytit apnoi miminka, pokud je umístěn v posteli, kde spí kdokoli jiný, protože může snímat nejen dýchací pohyby miminka, ale i Vaše, i když se snímací podložky nedotýkáte. Proto by mělo mít miminko vlastní postýlku, v ní snímací podložku, a postýlka by se neměla dotýkat ani Vaší postele, aby nedocházelo k přenosu jiných vibrací.

Katka

Otazka

29.1.2019 15:21

Dobrý den. Mám otázku ohledně mé holčičky. Už asi 3měsíve má na krku takovou kulatou bulku. Je jí 5 let. A vůbec nvm co stín mám dělat nás pediatr není moc peoeionální byli jsme tam a řekl ať ještě vydežíme, že to pak budeme řešit, bojím se, že by to mohlo být něco vážného. Do nemocnice holčičku tahat moc nechci. Mám otázku ohledně Vás, líbí se mi vaše odpovědi působíme hodně profesionálně. Nemáte třeba svojí ordinaci, klidu bych přestoupila nebo pracujete v nemocnici? Děkuji za odpověď. Podlipná

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Otazka

3.2.2019 10:29

Dobrý den, záleží, jak je na krku boulička dlouho – což 3 měsíce již je dlouhá doba, jestli se zvětšuje, jestli měla dcera nějaký infekt a boulička se objevila při daném infektu, nebo se objevila i bez infektu, jestli je na pohmat bolestivá, jestli je volně pohyblivá, jestli je jen jednostranně a jen 1, nebo jich je více i v jiných lokalizacích. Je možné, že se jedná např. o zvětšenou uzlinu. Nicméně by bylo vhodné udělat alespoň základní krevní testy a ultrazvuk dané „bouličky“, podle stavu a výsledků pak další dovyšetření, zkuste se domluvit ještě 1x s Vaším pediatrem. Možná by Vám mohli ultrazvuk „bouličky“ zindikovat i na ORL,v rámci vyšetření na ORL. Nebo poté vyšetření za hospitalizace, i když ji odmítáte, ale ta by pak měla být na doporučení obvodního pediatra – s tím, že se provedou veškerá vyšetření v rámci nemocnice a nebudete muset běhat po jednotlivých vyšetřeních zvlášť ambulantně. Jinak děkuji moc, pracuji v nemocnici.

Lucie

Těhotenství

27.1.2019 21:09

Dobrý den mám dotaz ohledně kouření v těhotenství.test clearblue mi ukázal že jsem +,1-2 týdnů těhotná.jsem kuřačka můj dotaz zní zda přestat úplně kouřit že dne na den aby to nenarušilo průběh a posléze vývoj plodu

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Těhotenství

30.1.2019 20:40

Dobrý den, pro plod (a i pro Vás) by bylo určitě lepší, kdybyste přestala kouřit co nejdříve, pokud možno ihned, pokud ale kouříte dlouho a hodně cigaret za den, lze začít postupně snižovat počet cigaret, než přestanete kouřit úplně, ale zkuste v co nejkratším intervalu, bez zbytečného odkladu.

Milena

úzká předkožka

26.1.2019 20:46

Dobrý den, mám 5timěsíčního syna, předkožku na penisu mu nepřetahujeme. Když jsem to včera poprvé zkusila, jen minimálně se rozevře, jelikož má časté infekce močových cest, bylo nám doporučeno začít předkožku pomalu rozvolňovat. Chtěla bych se zeptat, jak často a jak moc mu mám předkožku rozvolňovat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: úzká předkožka

26.1.2019 21:00

Dobrý den, předkožku začněte jemně přetahovat alespoň 1x denně při koupání ve vaně pouze do té míry, dokud se předkožka jemně napíná, nikdy ji nenapínejte násilím více ani rychlými pohyby, mohlo by dojít k mikrotrhlinkám, které se při hojení zjizví a následně nelze přetáhnout předkožka vůbec. Mikrotrhliny jsou hodně bolestivé. Pokud byste si nebyla jistá, zda to děláte správně, můžete se domluvit s pediatrem Vašeho syna, aby Vám postup přímo názorně ukázal.

Jiří Bureš

funkčnost monitoru Nanny

14.1.2019 10:14

Dobrý den, objednal jsem u Vás monitor dechu Nanny , chtěl bych se zeptat jestli se nějak neomezí funčnost monitoru když bude umístěn pod matrací o síle 12 cm. Lze jako podložku použít místo sololitu třeba karton z krabice o síle 5 mm? Děkuji za odpověď Přeji hezký den.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: funkčnost monitoru Nanny

14.1.2019 20:44

Dobrý den, monitor by Vám měl fungovat správně, pokud bude mít matrace max. výšku 12 cm. Neměla by být vyšší. Po určitou dobu lze snímací podložku umístit i přímo pod prostěradlo(cca do 3 měsíců věku), nemusí být umístěna až pod matrací. Lepší je pevnější deska, např sololit jak píšete v dotazu, než karton. Pokud by došlo k prohnutí kartonu, nemusel by být dostatečný styk se snímací podložkou a snímací podložka by nemusela snímat pohyby miminka.

1 2 3 4 5 6 7 11 16 21

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny