Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Markéta

Malo pocuranych plen a kojeni

17.3.2019 08:17

Dobry den,dcera plne kojena 3 a pul mesice uz dva dny je hodne spava a ma malo pocuranych plen.Za 14 dni pribrala jen 160g.Vazi 5 160.Je narozena o mesic driv z vahou 2220.Je i takova bleda.Mame 14 dni po prvnim ockovani.Dekuji

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Malo pocuranych plen a kojeni

18.3.2019 12:06

Dobrý den, podle Vašich zadaných údajů je Vaše dcera dle tabulek na 10.percentilu - což je ještě v normě, ale samozřejmě mám jen porodní váhu a nynější váhu, na zhodnocení grafu by bylo potřeba více hodnot. Přírůstek 160 g za 14 dní je poměrně málo, ale může to být i jen přechodné. Pokud má Vaše dcera méně počůraných plen za den a přijde Vám spavější, bylo by lepší, abyste nechala dceru vyšetřit jejím pediatrem co nejdříve. Můžete i zkusit zvážit dceru před kojením a po kojení, abyste věděla kolik nakojíte, jestli např. nemůžete mít méně mléka, nebo může mít začínající infekt. S očkováním to velmi pravděpodobně nesouvisí.

Soňa

náplň preventivní prohlídky ve 3 letech

13.3.2019 13:27

Dobrý den, za 14 dní mám jít se synem na preventivní 3letou prohlídku k doktorce. Chtěla bych se zeptat, co všechno se bude během prohlídky dít, abych mu to mohla předem vysvětlit a event. ho na ni připravit? Děkuji.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: náplň preventivní prohlídky ve 3 letech

13.3.2019 13:40

Dobrý den, bude se vážit, měřit jeho výška, paní doktorka vyšetří fonendoskopem - poslechne mu a zhodnotí srd. akci, pak by se měl vyšetřit zrak a sluch - tzn. zrak -zakryje si 1 oko(můžete i Vy) a sestřička mu na tabuli ukazuje obrázky a on jí bude říkat, co to je za obrázky a pak to samé na 2. oko, sluch- sestřička šeptá z 1 strany místnosti slova a Váš syn by je měl zopakovat, dále by se měl změřit krevní tlak. Zkuste na prohlídku syna připravit a popovídat si, co se bude dít, ale nedělejte si nic z toho, pokud i přesto nebude spolupracovat, na této prohlídce u dětí v tomto věku je to velmi časté, když by to opravdu nešlo, tak Vás pozvou na pozdější termín na kontrolu ještě 1x.

Eliška

Spolknutí plastové mince

25.2.2019 15:00

Dobrý den, před chvílí mi 3letý syn spolkl malou plastovou hračku-minci od dětské pokladny, byla poměrně úzká, kulatá, bez ostrých okrajů,velikosti do 1 cm. Chvíli kašlal, pak jsem mu dala napít a nyní je v pořádku, směje se. Mám s ním jít k doktorce?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Spolknutí plastové mince

26.2.2019 13:05

Dobrý den, protože syn zatím nemá žádné obtíže, k lékaři zatím nemusíte, kontrolujte stolici, dokud mince neprojde trávicím traktem. Měla by projít do 7 dnů nejpozději, pokud by neprošla, nebo by syn začal mít jakékoli obtíže, např. zvracení, bolení bříška, atd., nechte syna vyšetřit lékařem ihned.

Zuzka

Běžné prohlídky během 1. roku života

18.2.2019 20:47

Dobrý den, mám týden starou dceru, chtěla bych se zeptat, jak často se chodí na běžné preventivní prohlídky během 1.roku života? Dcera je narozená v 39.týdnu.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Běžné prohlídky během 1. roku života

19.2.2019 10:22

Dobrý den, preventivních prohlídek během 1. roku života je celkem 9. 1. je při převzetí do péče většinou do 2 dnů po propuštění z porodnice, poté ve 14 dnech věku, 6 týdnech, ve 3, 4-5, 6, 8, 10 měsících a na roce věku.

Kamila

chřipka nebo střevní viroza?

11.2.2019 20:47

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, syn 4 roky asi před 2 dny opakovaně zvracel a měl asi 3 řídké stolice, poté zvracení a průjem ustoupily, ale od dalšího dne se přidaly horečky s max. mezi 38 - 39st. C, a přidala se rýma a začal dráždivě kašlat. Teploty kolem 38st.C stále trvají, nyní už kašle vlhce. Může mít 2 virozy najednou, nebo s ním mám zajít k jeho praktické doktorce?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: chřipka nebo střevní viroza?

11.2.2019 20:59

Dobrý den, ano může mít 2 virozy najednou, ale může jít i o pravou chřipku, která letos mívá tento průběh. Pokud by horečky nad 38st. C přetrvávaly do tohoto čtvrtka, nebo by se synův klinický stav začal zhoršovat, bylo by vhodné, aby Vašeho syna vyšetřil pediatr. Do té doby stačí pouze symptomatická léčba rýmy a kašle, antipyretika, včetně dostatku tekutin a klidového režimu.

1 2 3 4 5 6 11 16 21

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny