Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

jana

dotaz

11.4.2019 11:51

dobrý den máme 3letou vnučku a dostčasto mívá horečky bez příčiny a také zvrací. S dcerou se o tom nedá mluvit doktorka prý řekla že to nic není. Ale bylo by určitě lepší ji vzít vzorek krve a moči abychom věděli víc. A taky je strašně bledá. Děkuji předem za vaši odpověd

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: dotaz

14.4.2019 13:44

Dobrý den, pokud horečky trvají déle jak 3 dny, je vhodné zajít za PLDD a dítě nechat fyzikálně vyšetřit - tzn., že ho lékař prohlédne, poslechne ho, podívá se mu do krku, atd. Pokud se lékař rozhodne, může, ale nemusí použít diagnostiku CRP - jde pouze o pomocnou metodu, event. doporučit další dovyšetření dle charakteru onemocnění dítěte. Pokud nyní nemá Vaše vnučka horečky a cítí se dobře a nemá jiné obtíže, není nyní nutné její další dovyšetřování. Pokud by její matce přišla bledší, nebo více unavená, je možno se určitě s PLDD domluvit např. na základním odběru krve. To že je častěji nemocná, což je relativní - záleží jaké typy onemocnění prodělala, jaká byla potřeba léčba - jestli byly potřeba antibiotika, nebo stačila pouze symptomatická terapie, atd., se může v jejím věku stát, zvlášť pokud navštěvuje kolektivní zařízení, kde si děti vzájemně nemoci předávají a vytváří si mimojiné takto imunitu.

Maruška

červená moč?

8.4.2019 08:03

Dobrý den, měla bych dotaz, včera moje 5-letá dcera měla 1x světle červenou moč, ale nestěžovala si na bolest při močení, teplotu neměla, ale bylo to pouze 1x, a pak se to už neopakovalo, další moč byla úplně světlá. Předevčírem jsme byli na poměrně delším pěším výletě, a poté si ještě dcera hrála na dětském hřišti. Co to mohlo být, mám ji nechat vyšetřit?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: červená moč?

8.4.2019 12:03

Dobrý den, bylo by vhodné alespoň odnést vzorek moči PLDD Vaší dcery a nechat ji vyšetřit. Na dalším postupu byste se pak dle výsledku domluvily s PLDD. Pokud by se to znovu opakovalo, bylo by vhodné yvšetření za hospitalizace.

Petra

krátké pauzy v dýchání kojence

29.3.2019 07:45

Dobrý den,od narozeni Natálky (2 a půl měsíce) pozoruji u ni krátké zástavy dechu do 5 sekund a následné lákání po dechu. Není to pouze při pití z láhvičky, ale také třeba jak je v pololehu v křesílku. Lékařce jsem to sdĕlila po telefonu a říkala že pokud nezmodrá nevidí v tom neurologicky problém.Avšak kolikrát z toho lapani po dechu úplně zčervená a plače protože se vyleká.Je to mé druhé dítě, první dítě to nemělo a je zdravé a obĕ těhotenství byla bezproblemová.Natálka se narodila v termínu císařským řezem kvůli nepostupujicímu předchozímu porodu.Vše bylo v pohodě.Můžete mi prosím říci, zda je to u kojence normální?Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: krátké pauzy v dýchání kojence

1.4.2019 20:17

Dobrý den, do 5 s, a pokud u toho dcera nepromodrá je většinou normální. Při pití z lahvičky může mít problém, že je při pití ve špatné poloze, nebo zkuste změnit typ lahvičky. Do lehátka ji taky zkuste nedávat tak často, zkuste ji spíše požit na zem na záda nebo na bříško. Pokud to nedělá ve spánku nebo při jiných polohách, tolik bych se neznepokojovala. Pokud by se to naopak stupňovalo a zhoršovalo, navštivte pediatra a ten Vaši dceru vyšetří.

Blanka

předkožka znovu srůstající

26.3.2019 14:06

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, asi před rokem jsme byli na operačním uvolnění předkožky u syna - nyní 5 let, vše bylo potom v pořádku, ale včera jsem zjistila, že mu nejde předkožka stáhnout úplně zcela, jak to šlo dříve? Může mu to znovu přirůst, budeme muset znovu na operaci?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: předkožka znovu srůstající

27.3.2019 20:27

Dobrý den, pokud jste delší dobu každý den předkožku nepřetahovali, je možné, že se mohly objevit znovu srůsty. Záleží jak moc jde či nejde předkožka stáhnout. Zkuste nyní min. 1x denně, když budete moci i vícekrát, lépe při sprchování předkožku postupně stahovat do tahu ne přes bolest, chvíli podržet a zase přetáhnout zpět. Důležité je, abyste toto prováděli každý den. Pokud by se do měsíce nezačala předkožka postupně rozvolňovat, bylo by vhodné, abyste to konzultovala buď se synovým pediatrem, nebo urologem. Ten by Vám poté dle stavu doporučil další postup. Pokud by se u syna objevily jakékoli obtíže - např. pálení při močení, bolest v oblasti předkožky, krvácení atd., navštivte lékaře dříve.

Tomáš

Používani

24.3.2019 20:31

Dobrý den, měl bych dotaz,jaká je optimální doba používání monitoru dech děkuji

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Používani

27.3.2019 20:20

Dobrý den, pokud se monitor používá dle instrukcí záruka je 2 roky. Jinak jestli jste měl na mysli, jak dlouho používat monitor dechu, tedy do jakého optimálního stáří dítě, je to hodně individuální, ale cca do 6 měsíců věku, pokud je dítě "čilejší" rozumějte více pohyblivé, může to být i kratší dobu. Obecně jde o to, dokud Vám bude ležet na podložce a nedostane se mimo ni, protože jakmile se otočí na bříško a začne se točit kolem své osy, tak Vám bude monitor častěji alarmovat, neboť dítě bude mimo podložku(i když jen částí).

1 2 3 4 5 6 11 16 21

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny