Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Michaela

Neštovice-inkubační doba

28.4.2018 20:28

Dobrý den, mám 3letou dceru a před 3 dny jsme byly v tělocvičně s holčičkou, o které jsem se dnes dozvěděla, že u ní druhý den po cvičení propukly neštovice. Chtěla jsem se zeptat, zda je riziko, že je dcera od této dívenky chytila? A pokud ano, tak jaká je inkubační doba?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Neštovice-inkubační doba

29.4.2018 20:36

Dobrý den, je poměrně vysoká pravděpodobnost, že se Vaše dcera od dané dívenky nakazila, zvlášť pokud si hrály spolu nebo blízko sebe. Neštovice mají nejčastěji inkubační dobu 10-14 dní (někdy může být až 21 dní) od kontaktu s nemocným dítětem. Dítě je infekční již 3 dny před samotným výsevem neštovic (puchýřků), a poté po celou dobu výsevu puchýřků, do zaschnutí posledního puchýřku. Pokud jsou všechny puchýřky zaschlé a netvoří se nové, dítě již infekční není.

Irena Lišková

monitor dechu nebo pořídit chůvičku

20.4.2018 10:09

Dobrý den, je lepší pořídit si pro novorozence monitor dechu nebo stačí chůvička. Uvažujeme o koupi a nevíme, pro co se rozhodnout. Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: monitor dechu nebo pořídit chůvičku

23.4.2018 20:16

Dobrý den, záleží to na Vás, ale chůvička, i když má video včetně zvuku a miminko na ní vidíte, Vám nikdy nenahradí funkci monitoru dechu a to, že monitor začne alarmovat, pokud se dítě déle jak 20s nenadechne. Toho, že dítě nedýchá, si nemusíte všimnout na chůvičce poměrně dlouhou dobu, a poté již může být pozdě.

Jitka

Od kdy začít solit

17.4.2018 10:47

Dobrý den, mám 11-měsíčního syna, všechny příkrmy toleruje dobře, chtěla jsem se zeptat, od kdy můžu začít jídlo přisolovat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Od kdy začít solit

17.4.2018 10:53

Dobrý den,přisolovat jídlo můžete začít od ukončeného 12. měsíce.

Kristýna

Příkrm a mléko

8.4.2018 10:32

Dobrý den, mám 5timěsíční dceru a chci začít se zeleninovými příkrmy, zatím plně kojím. Chtěla bych se zeptat, kdy můžu nahradit 1 kojení už jen tímto příkrmem, aniž bych po něm musela ještě dokojovat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Příkrm a mléko

10.4.2018 13:43

Dobrý den, se zeleninovým příkrmem můžete začít od ukonč. 6.měsíce věku Vaší dcery, když plně kojíte. Pokud máte pocit, že má Vaše dcera hlad a vyžaduje kojení častěji než dosud, nebo se začala víc budit v noci na kojení, nebo má víc než 6 kg, můžete začít přikrmovat již nyní, po dohodě s pediatrem Vaší dcery. Nejčastěji se začne jedním druhem zeleniny, který podáváme 3 dny, a poté teprve zkusíme další druh zeleniny. Můžete začít např. dýní, nebo mrkví, a poté postupně přidávat další druhy jako např. brambor, cuketa, brokolice, špenát atd. 1. den dejte 3 lžičky jednodruhového pyré, a poté plně dokojte dle chuti dítěte. 2.den zvyšte množství o další 3 - 4 lžičky a opět plně dokojte. 3.den můžete množství příkrmu opět zvýšit a dokojte dle chuti dítěte. Další den můžete zkusit jiný typ zeleniny. Až sní Vaše dcera alespoň 1/2skleničky příkrmu (pokud budete dávat kupované příkrmy) – množství cca 62,5g (celá sklenička je 125g) – dejte jí zapít příkrm jen převařenou kojeneckou vodou a již nedokojujte. Dále nakojte nejdříve za 2 hodiny od příkrmu, pokud to půjde.

Simona

Jak s nočníkem u 13timěsíčního syna?

1.4.2018 19:59

Dobrý den, mám dotaz, mám 13timěsíčního syna, na nočník si sedne, ale pouze oblečený, jakmile ho svléknu, tak si na nočník odmítá sednout, když ho tam chci posadit, tak hrozně brečí a propíná se až do luku. Jak mu to mám vysvětlit, aby si sednul a zkusil se vyčůrat? Kamarádky 13timěsíční dcera si v klidu sedne a vyčůrá se.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Jak s nočníkem u 13timěsíčního syna?

1.4.2018 20:41

Dobrý den, nemyslím si, že byste měla nutit 13timěsíčního syna si sedat na nočník, pokud sám nechce. Má ještě dost času, nutnost vykonat potřebu si je dítě schopno samo uvědomit až kolem 18.měsíce věku. Můžete mu nočník samozřejmě nechat na očích, když sám bude chtít, tak si na něj sedne. Event. mu může někdo ukázat, co se na něm dělá, např. starší dítě Vašich přátel, které již na nočník chodí samo. Poté to třeba bude chtít zkoušet také. Ale určitě ho nenuťte, je možné, že byste mu mohla k nočníku vytvořit až blok, který se pak velmi složitě odstraňuje. Dále pokud možno nesrovnávejte, každé dítě je jiné, navíc i některé holčičky si mohou osvojit rychleji určité dovednosti než chlapečci téhož věku, ale nemusí tomu tak být.

1 6 8 9 10 11 12 13 14 16 21

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny