Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Kristýna

Přeočkování proti spalničkám

20.5.2019 21:16

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 3 roky starého syna, který byl očkován proti spalničkám v 15-měsících věku. Kdy s ním mám jít na přeočkování?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Přeočkování proti spalničkám

20.5.2019 21:25

Dobrý večer, nyní dle platného očkovacího kalendáře je přeočkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám prováděno mezi 5.a 6.rokem věku dítěte.

Terezka

Angína

7.5.2019 22:32

Dobrý dne už 6 dní mně trábí bolest v krku hned ten den tam byl bílí flek na jedné madli je velký cca skoro 0,5cm, krk mě bolí je. Na pravé straně na, které i ten flíček. Angínu jsme měla od listopadu 2*.Chtěla bych se zeptat zda je to angina nebo něco by to mohlo být. K doktorce se mi nechce, ptotoze msm zàvody s jsem v tréninku. Jak bych to mohla řešit v pohodlí domova. Děkuji ta odpoveď

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Angína

9.5.2019 19:18

Dobrý den, moje odpověď viz výše/níže stejná jako na Váš předešlý dotaz, určitě by Vás měl vidět Váš pediatr a rozhodnout o léčbě.

Terka

6.5.2019 15:26

Dobrý den Moje dcera 10měsíců. Přijde mi že špatně dýchá někdy i lape po dechu a převážně dýchá Pusinkou málo kdy nosem. Potřebovala bych radu jestli bych ji měla koupit podložku a co udělat stín dýcháním, děkuji

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď:

9.5.2019 19:30

Dobrý den,monitor dechu Vám v tomto věku nepomůže, vzhledem k tomu, že malá je již hodně pohyblivá a bude se pohybovat mimo podložku. Pokud Vám přijde, že občas dcera lapá po dechu a špatně dýchá, měl by jí co nejdříve vyšetřit její pediatr a event. Vás může dále poslat na další potřebná vyšetření, event. k hospitalizaci. Příčin může být mnoho.

Kačka

Angína

4.5.2019 21:17

Dobrý den, vím, že tento dotaz sem asi moc nepatří. Je mi 13 let a myslím si, že mám angínu a na angíny poslední dobou trpím od října jsme měla už 2 teď by to byla 3. Mám na pravé mandli bílí flíček(čep) je poměrně. Velký asi skoro 0,5cm, ale je jen jeden bolest v krku mám a pobolívá mě i v pravém uchu a cítím tlak v hlavě. K pediatrovi nechci jít s doma jsem to taky neřekla, protože za týden mám závody a momentálně jsme v tréninku mám ho každý den a když dostanu antibiotika tak to můžu rovnou skončit se sportem. Nevíte zda by to mohla být tedy ta angina nebo i něco jiného a jak bych to mohla léčit? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Angína

9.5.2019 19:14

Dobrý den, ano mohla by to být angína - buď bakteriální - ta se musí přeléčit antibiotiky, nebo i virová - tam antibiotika nejsou potřeba, ale v každém případě je třeba určitě alespoň pár dní klidový režim, dostatek tekutin, priessnitz na krk 2x denně, pastilky proti bolesti v krku - např. neoangine, strepsils, tantum verde, atd..., možno vykloktávat šalvěj. Záleží také, jestli k tomu jsou horečky nebo ne? V případě horeček běžná antipyretika. V každém případě by Vás měl prohlédnout Váš pediatr, může udělat i streptest nebo výtěr z krku, čímž rozliší bakteriální/virový zánět.

Eva

průjem u prořezávání zubů

29.4.2019 21:46

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,mám 7-měsíčního syna, kterému se nejspíš začínají prořezávat zuby a vypadá to, že půjdou 2 najednou. Jsou vidět těsně pod dásní, ale ještě se neprořezaly. Poslední 2 dny byl více mrzutý než obvykle, nechce moc jíst příkrmy, které už jedl dobře, chce se jen kojit, neustále si strká všechno do pusinky, od včera má zvýšenou teplotu do 38st. a dnes už měl asi 4 stolice, menší množství, kašovité, a od toho je hodně opruzený, nezvrací, močí dost. Jak mu můžu pomoci od opruzenin a jak dlouho může průjem při růstu zubů trvat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: průjem u prořezávání zubů

29.4.2019 22:02

Dobrý den, je to hodně individuální, nelze přesně říci, jak dlouho může průjem při prořezávání zoubků trvat, může trvat 2-3 dny, ale také třeba i týden. Je důležité pohlídat, aby syn měl dostatek tekutin a nedošlo u něj k dehydrataci. Můžete podat probiotika, která mu zlepší střevní mikrofloru. Na opruzeniny je nejlepší nechat kůži často větrat na vzduchu bez plínky, zadeček po stolici umýt pod vlažnou vodou, nepoužívat vlhčené ubrousky, popř. jejich použití minimalizovat, použít po každém omytí krém na opruzeniny, častěji přebalovat, potřít nejvíce postiženou kůži studeným odvarem z černého čaje a nechat zaschnout. Omezit po nějakou dobu dráždivé potraviny.

1 2 3 4 6 11 16 21

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny