Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Milena

sluch u novorozence

9.7.2019 14:50

Dobrý den, mám 3týdenní dceru, chtěla bych se zeptat, kdy má začít reagovat na zvuky? Přijde mi, že se ničeho nelekne, když třeba zaštěká pes nebo bouchnou dveře. Jsem nervózní, jestli slyší, v porodnici jí sice dělali vyšetření oušek, ale nevím přesně s jakým výsledkem.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: sluch u novorozence

9.7.2019 15:24

Dobrý den, novorozenci, když spí hlubokým spánkem, tak je někdy i hodně hlasité zvuky nevzbudí, naopak někdy se leknou i sebemenšího hluku. Zkuste u dcery, až bude vzhůru, mimo její zorné pole hlasitě tlesknout nebo zacinkat hračkou a uvidíte, jestli se za zvukem otočí. Zkuste to nejprve z 1 strany, a poté i z 2. strany. Pokud by Vám na zvuk nereagovala, objednejte se na ORL k vyšetření otoakustických emisí.

Iveta

Monitor dechu

2.7.2019 09:23

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat na monitor dechu. Poslední měsíc a půl nám občas v noci pípá. Je to tak ob den někdy každý den, někdy 2x za noc a někdy jednou za 3 dny. Řešila jsem to s doktorkou a ta mi bez jakéhokoliv vyšetření řekla, ze je to porucha monitoru. Tak jsem se ji nazila věřit. Teď ale byl malý u babičky a tam to také houkalo.. Ta má svůj monitor dechu. Je pravda, ze obě máme monitor z druhé ruky, ale je to v rodině. A přijde mi zvláštní, ze začal houkat oboum až teď. Syn 10m. A ano, pokaždé spí přímo na podložce. Chtěla bych znát jen názor, jestli to opravdu muže být náhoda a oběma se teď projevilo opotřebení, nebo mám tlačit na doktorku, aby udělala podrobnější vyšetření? Jeden monitor 1rok starý druhý 3 roky. Děkuji za Vaši odpoved

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Monitor dechu

2.7.2019 13:56

Dobrý den, syn je již dost starý, věřím Vám, že usíná přímo na podložce, otázkou je, zda když monitor alarmuje, tak je v těsném kontaktu s podložkou, může být i lehce mimo ni a monitor to již může vyhodnotit, že na ní není, resp. že syn nedýchá. Dítě běžně v 10ti měsících je již hodně pohyblivé, i během spánku. Předpokládám, že když k němu při alarmu přiběhnete, je v pořádku, dýchá normálně, nepromodrává? Může jít i o poruchu monitoru. Do stáří 2 let můžete nechat monitor v sídle Jablotronu překontrolovat, pokud máte doklad o koupi. Je velmi nepravděpodobné, že by syn měl skryté onemocnění takového charakteru, že by monitor pípal ob den, nebo několikrát za noc, ale přes den nebo při denním spánku by byl zcela bez jakýchkoli obtíží. Pro Váš klid je možné nechat syna běžně vyšetřit jeho PLDD - ale to předpokládám, že jeho MUDr. provedla - např. poslechnutí fonendoskopem patří také mezi základní vyšetření.

Frantisek

Poplach

30.6.2019 19:53

Dobry den, za posledni dva tydny jsme meli dvakrat poplach. Poprve dcera (7 mesicu) lezela na druhe strane postylky a ihned se probudila kdyz manzelka pribehla na alarm. Podruhe vsak nespise byla na podlozce a jak zacal alarm zacala brecet. Dcera byla i pred par mesici na vysetreni na kardiologii a vse ma v naprostem poradku. Vzdy byla prekvapena co se deje a nemela zadne priznaky. Muze to byt zpusobeno starim dcery a napriklad tvrdym spankem? V postylce se dost pochybuje a predtim zadny problem nebyl. Dekuji za radu.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Poplach

2.7.2019 13:40

Dobrý den, ano může to být způsobeno tvrdým spánkem dcery, ale i tím, že se více pohybuje a nemá dostatečný kontakt s podložkou.

Adéla

Novorozenec a tekutiny

27.6.2019 10:12

Dobrý den, mám 3týdenní dceru, plně kojím, řekla bych,že mléka mám dost, chtěla bych se zeptat, zda ji mám přidat mezi kojením převařenou kojeneckou vodu, aby měla dost tekutin v těchto vysokých teplotách? Občas se chce kojit přes den i po 1-1,5 hodině, v noci vydrží 3-4 hodiny bez kojení, pomočených plen má dost.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Novorozenec a tekutiny

27.6.2019 10:18

Dobrý den, pokud mléka máte dost, tak nemusíte mezi kojením přidávat další tekutiny, kojte dceru na vyžádání, klidně i po 1-1,5hodině.

Kateřina

Monitor dechu

19.6.2019 21:57

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohně monitoru dechu. Během posledních dvou týdnů nám 3x zapípal monitor dechu, většinou okolo třetí hodiny ráno. Dcera spala klidně, nebyla cyanotická, hned jsem ji oslovila a vybrala z postýlky, probudila se pomalu, byla rozespalá, nebyla opocená, červená, nic neobvyklého. Podložka byla kontrolovaná, jsem si jistá, že spí na podložce a myslím, že by měla být v pořádku. Celkově nám monitor zapípal od narození čtyřikrát. Během těhotenství na screeningu u obvodního gynekologa byla diagnostikována bradykardie, na kontrole po 21. týdnu ve specializovaném pracovišti bylo vše v pořádku. Po narození se dělalo EKG, bylo vše v pořádku. Dcera prospívá, nic vyjímečného, od narození kojena. Monitoring jsme zavedli preventivně. Dle našeho názoru se jedná opravdu bradypnoe nebo apnoe...Jaké je vaše doporučení? Další vyšetření (Echo)? Děkuji.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Monitor dechu

21.6.2019 09:45

Dobrý den, je možné, že se jedná o přechodnou bradypnoi či apnoi, nebo je „pouze“ v hodně hlubokém spánku. Pokud jste si jistá, že dcera leží celou vahou na podložce, bylo by vhodné ji nechat vyšetřit u PLDD a domluvit se s ním/ ní na případně dalším postupu – např. základní krevní odběry, atd. Vyšetření ECHO je součástí kardiologického vyšetření, je možné ho podstoupit, ale neozřejmí Vám příčiny bradypnoe. ECHO je ultrazvuk srdce, které Vám zobrazí event. vady srdce – morfologické, popř. poruchy rytmu. Při přetrvávání a stupňování obtíží by bylo vhodné event. vyšetření za několikadenní hospitalizace k objektivizaci obtíží – trvalá monitorace základních funkcí – EKG, saturace, dech. a srdeční frekvence + rozšířené odběry, event. další vyšetření.

1 2 3 4 7 12 18 23

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny