Nanny slaví úspěch až v Japonsku

8.4.2019 Ze zákulisí

Monitor dechu Nanny hlídá miminka už v 21 zemích po celém světě. Spokojeni jsou s ním i v dalekém Japonsku. Jak se Nanny do země vycházejícího slunce dostala? A v čem se liší japonská péče o děti od té české?

blog-nanny v Japonsku

Díky jedinečným vlastnostem na zahraniční trhy

Pro 150 japonských porodnic vyrábí monitory Nanny společnost Jablotron už více než 8 let. Jako jedna z mála českých firem tak dodává do Japonska zdravotnické prostředky. Tamní trh je technologicky velmi vyspělý, a proto není zrovna snadné na něm uspět. Nanny se to díky mimořádné spolehlivosti, jednoduchému ovládání, nenáročné údržbě i mezinárodní certifikaci podařilo. Nanny totiž úspěšně obstála v nezávislých klinických zkouškách a je mj. držitelem certifikátu ISO13485:2012, vydaném pro vývoj, výrobu a prodej aktivních neimplantabilních zdravotnických prostředků.

Japonská porodnická péče

Mezi nemocnice, které už výhody monitoru dechu Nanny stihly ocenit, patří i Oota Ladies Clinic. „Každý pokoj je u nás komfortně vybaven tak, aby zde maminka mohla provádět veškeré činnosti – spát, jíst, koupat se. I pro tatínka máme připravenou pohodlnou pohovku. U postele má maminka připraven tablet, kde se může dozvědět vše o péči o svoje miminko a zároveň, jak ovládat a používat jednotlivé přístroje a pomůcky v pokoji. Máme zde i monitory dechu Nanny, které používáme pro pocit bezpečí maminky a jako prevenci Syndromu náhlého úmrtí kojence,“ říká Dr. Atsuyuki Oota, přednosta Oota Ladies Clinic.

Strašák SIDS

Doktor Oota se nedávno ve své praxi osobně setkal s několika případy syndromu náhlého úmrtí dítěte (SIDS). V jednom případě maminka nechala miminko doma samotné, když šla vyzvednout staršího sourozence k autobusu, ve druhém případě miminko zemřelo ve společné posteli s rodiči. „Spaní matek s dětmi v jedné posteli je v Japonsku velmi obvyklé, nicméně mladé rodiny sledují nové trendy a stále častěji zařizují miminku vlastní postýlku, což je pro dítě nejbezpečnější,“ dodává Dr. Oota. Podmínkou pro použití Nanny je právě samostatná postýlka, proto se v Japonsku Nanny zatím prodává hlavně do porodnic. Podložky monitoru dechu z Jablotronu se v Japonsku distribuují pod označením BB Alarm a prodává je japonský partner TH Pharma.

Chci kontaktovat Nanny

Napište nám

*

*

*Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volného pohybu osobních údajů, v platném znění.

Sdílet článek

Jaký je Váš názor na "Nanny slaví úspěch až v Japonsku"?

Napsat názor

*

*

*

Pole označená * jsou povinná

Další článek

Ze slovníku pojmů

N

Náhradní podložka

Pokud vaše miminko často spinká na dvou místech, doporučujeme mít k monitoru dechu i náhradní… více...

Zeptali jste se lékařky

poplachy monitoru

Dobrý den, mám dvou a půl měsíčního syna a používáme monitor dechu Jablotron Nanny. Každý týden,… více...

Přečtěte si další články

Ze zákulisí

Buďte ověřeným prodejcem Nanny

Staňte se součástí Nanny Family a nabídněte maminkám unikátní produkt, který jim zajistí klidný spánek a bezpečí pro to nejcennější - jejich dítě. Dobře odvedené práce si vážíme a našim partnerům nabízíme podporu a dlouhodobý růst.

Vítejte u nás

Staňte se členem Nanny týmu

Jste maminka, která náš monitor dechu používala pro své miminko nebo se Vám zdá náš produkt prostě skvělý? Chcete si přivydělat? Jste influncerka a chcete pomoci zachránit život dítěte?

Přidejte se k nám