Nanny slaví úspěch až v Japonsku

8.4.2019 Ze zákulisí

Monitor dechu Nanny hlídá miminka už v 21 zemích po celém světě. Spokojeni jsou s ním i v dalekém Japonsku. Jak se Nanny do země vycházejícího slunce dostala? A v čem se liší japonská péče o děti od té české?

blog-nanny v Japonsku

Díky jedinečným vlastnostem na zahraniční trhy

Pro 150 japonských porodnic vyrábí monitory Nanny společnost Jablotron už více než 8 let. Jako jedna z mála českých firem tak dodává do Japonska zdravotnické prostředky. Tamní trh je technologicky velmi vyspělý, a proto není zrovna snadné na něm uspět. Nanny se to díky mimořádné spolehlivosti, jednoduchému ovládání, nenáročné údržbě i mezinárodní certifikaci podařilo. Nanny totiž úspěšně obstála v nezávislých klinických zkouškách a je mj. držitelem certifikátu ISO13485:2012, vydaném pro vývoj, výrobu a prodej aktivních neimplantabilních zdravotnických prostředků.

Japonská porodnická péče

Mezi nemocnice, které už výhody monitoru dechu Nanny stihly ocenit, patří i Oota Ladies Clinic. „Každý pokoj je u nás komfortně vybaven tak, aby zde maminka mohla provádět veškeré činnosti – spát, jíst, koupat se. I pro tatínka máme připravenou pohodlnou pohovku. U postele má maminka připraven tablet, kde se může dozvědět vše o péči o svoje miminko a zároveň, jak ovládat a používat jednotlivé přístroje a pomůcky v pokoji. Máme zde i monitory dechu Nanny, které používáme pro pocit bezpečí maminky a jako prevenci Syndromu náhlého úmrtí kojence,“ říká Dr. Atsuyuki Oota, přednosta Oota Ladies Clinic.

Strašák SIDS

Doktor Oota se nedávno ve své praxi osobně setkal s několika případy syndromu náhlého úmrtí dítěte (SIDS). V jednom případě maminka nechala miminko doma samotné, když šla vyzvednout staršího sourozence k autobusu, ve druhém případě miminko zemřelo ve společné posteli s rodiči. „Spaní matek s dětmi v jedné posteli je v Japonsku velmi obvyklé, nicméně mladé rodiny sledují nové trendy a stále častěji zařizují miminku vlastní postýlku, což je pro dítě nejbezpečnější,“ dodává Dr. Oota. Podmínkou pro použití Nanny je právě samostatná postýlka, proto se v Japonsku Nanny zatím prodává hlavně do porodnic. Podložky monitoru dechu z Jablotronu se v Japonsku distribuují pod označením BB Alarm a prodává je japonský partner TH Pharma.

Chci kontaktovat Nanny

Napište nám

*

*

*Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volného pohybu osobních údajů, v platném znění.

Sdílet článek

Jaký je Váš názor na "Nanny slaví úspěch až v Japonsku"?

Napsat názor

*

*

*

Pole označená * jsou povinná

Další článek

Ze slovníku pojmů

K

Kalibrace

Ve snímací podložce je senzor, který zachytí i ty nejjemnější pohyby miminka. Jeho životnost je dva… více...

Zeptali jste se lékařky

Monitor dechu

Dobrý večer, chci se zeptat, jestli hrozí nějaké riziko, když nemám monitor dechu Nanny nový, ale… více...

Přečtěte si další články

Ze zákulisí

Buďte ověřeným prodejcem Nanny

Staňte se součástí Nanny Family a nabídněte maminkám unikátní produkt, který jim zajistí klidný spánek a bezpečí pro to nejcennější - jejich dítě. Dobře odvedené práce si vážíme a našim partnerům nabízíme podporu a dlouhodobý růst.

Vítejte u nás

Staňte se členem Nanny týmu

Jste maminka, která náš monitor dechu používala pro své miminko nebo se Vám zdá náš produkt prostě skvělý? Chcete si přivydělat? Jste influncerka a chcete pomoci zachránit život dítěte?

Přidejte se k nám