Sport a relax v těhotenství

Těhotenství je sice jiný stav, ale není to nemoc. Takže zahazovat tretry a permanentku do fitka po obdržení těhotenské průkazky hned nemusíte. Ale přece jen se vyplatí dodržet pár základních pravidel.

blog-sport a relax

Obecně se dá říct, že pokud nemáte žádné zdravotní potíže a těhotenství probíhá tak, jak má, rekreační sport vám může jenom prospět. Důležité je dodržovat rozumnou míru a nijak se nepřepínat. Intenzivní trénink nebo přípravu na závody proto raději na pár měsíců odložte. Pokud vás v těhotenství trápí nějaké obtíže, poraďte se s lékařem.

Co vám prospěje

Pokud jste už před těhotenstvím cvičila, není důvod dál nepokračovat. Ale některé aktivity je lepší přizpůsobit vašemu novému stavu. Chybu také neuděláte, když začnete navštěvovat lekce určené přímo pro těhotné, jako je např. těhotenská jóga, pilates nebo třeba aqua aerobick.

A jaké další sporty vám prospějí? Je to hlavně chůze nebo plavání. Můžete také dál jezdit na kole (ale pozor v městském provozu, lepší je cyklistika v přírodě) nebo vyzkoušet golf.

Co raději ne

Pozor si dejte na jakékoli náročné silové a tlakové sporty nebo aktivity, při kterých hrozí pád. Při jakémkoli pohybu se také vyvarujte tvrdých a prudkých skoků. Stopku mají i míčové hry, potápění, squash, jízda na koni, windsurfing a všechny druhy vrcholového tréninku.

Ke zvážení jsou i takové sporty jako je tenis, bruslení, lyžování nebo terénní běh. Do značné míry záleží na tom, jakou s nimi máte zkušenost, jestli jste se jim věnovala i před těhotenstvím a jak usilovně je provádíte. V každém případě platí, že jsou hodně rizikové ve druhé polovině těhotenství.

Riziková relaxace

Těžko byste hledali jiné období, kdy je v životě ženy tak důležitý relax, pohoda a uvolnění. Jenže ne všechny aktivity, které vám za jiných okolností přinášejí radost a odpočinek, jsou v těhotenství vhodné. Kvůli vysoké teplotě vody si bohužel budete muset odepřít vířivku. Stejný problém je i se saunováním. Pokud bez něj nemůžete být, odložte návštěvu sauny alespoň na druhý trimestr a rozhodně se před tím poraďte se svým lékařem.

Omezení se týká i masáží. Úplně se jim vyhněte v prvním trimestru. Pokud nemáte žádné potíže, později můžete zajít na těhotenskou masáž. Ta není tak intenzivní jako klasická a zbytečně nedráždí lymfatický systém.

Sdílet článek

Nanny pro klidný spánek

2020_bm-02_2.png

Monitor dechu Nanny BM-02

Tento ryze český výrobek poskytuje rodičům jistotu, klidný spánek a kontrolu nad správným dýcháním jejich miminka. Nepřetržitě hlídá jeho dech i…

2 495 Kč

Detail

2020_bm-02d.png

Náhradní podložka BM-02D

Náhradní podložka Vám ulehčí práci, pokud bude miminko spinkat na více místech. Hodí se také v případě, že původní podložka již dosloužila…

966 Kč

Detail

dodací lhůta
2-10 dní
2020_bm-02-bm-02d.png

Nanny BM-02 se 2 podložkami

Výhodné balení monitoru dechu Nanny se dvěma podložkami, které oceníte, zejména pokud bude miminko často spinkat na více místech.

2 990 Kč

Detail

Ušetříte 500 Kč
2020_bm-02_duo.png

Nanny BM-02 DUO

Dvě balení monitoru dechu Nanny za zvýhodněnou cenu uvítají nejen rodiče dvojčátek. Můžete se na koupi domluvit třeba s kamarádkou a obě tak…

4 490 Kč

Detail

Ušetříte 285 Kč
bm-02_box-mtr_cz.png

Monitor dechu BM-02 + matrace Baby

Balíček obsahuje monitor dechu Nanny s jednou podložkou a kvalitní českou matraci, která byla s Nanny testována. Jsou tedy plně kompatibilní.

3 360 Kč

Detail

matrace-nanny-baby.png

Matrace Baby 120 x 60 cm

Kvalitní dětská matrace byla testována společně s monitorem dechu Nanny. Máte tak jistotu kvality a bezproblémové funkčnosti.

1 150 Kč

Detail

matrace-nanny-baby.png

Matrace Happy Kids 120 x 60 cm

Prémiová dětská matrace byla vyrobena v České republice a při testování s monitorem dechu Nanny dosáhla nejvyššího hodnocení.

2 290 Kč

Detail

Další článek

Ze slovníku pojmů

Z

Zdravotnický prostředek

Do této kategorie patří mnoho různých výrobků, které se používají ve zdravotnictví od náplastí až… více...

Zeptali jste se lékařky

krvácející bradavka a kojení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu kojit, i když mám rozpraskanou bradavku a při kojení… více...

Přečtěte si další články

Průvodce těhotenstvím

Buďte ověřeným prodejcem Nanny

Staňte se součástí Nanny Family a nabídněte maminkám unikátní produkt, který jim zajistí klidný spánek a bezpečí pro to nejcennější - jejich dítě. Dobře odvedené práce si vážíme a našim partnerům nabízíme podporu a dlouhodobý růst.

Vítejte u nás

Staňte se členem Nanny týmu

Jste maminka, která náš monitor dechu používala pro své miminko nebo se Vám zdá náš produkt prostě skvělý? Chcete si přivydělat? Jste influncerka a chcete pomoci zachránit život dítěte?

Přidejte se k nám