Koupání

Miminka většinou milují teplou vodu. Připomíná jim totiž důvěrně známé prostředí, plodovou vodu z vašeho bříška. Miminko nemusíme koupat každý den, ale právě proto, že se většině kojenců v teplé vodě líbí a cítí se v ní dobře, stává se koupání oblíbeným každodenním rituálem.

blog_koupání 2

Co budete ke koupání potřebovat

Připravte si dětskou vaničku nebo speciální koupací kyblík, teploměr do vody, osušku, dětské mýdlo, krém proti opruzeninám a podle potřeby dětský olej nebo mléko po koupeli, dětský hřebínek na vlásky.

Jak na to

Teplota v místnosti by měla být mezi 22 a 26 stupni Celsia. Ve vaničce by mělo být 10 až 15 cm vody. Lepší je nalít nejdřív studenou a pak postupně přidávat teplou vodu. Voda by měla mít teplotu těla, tj. kolem 37 stupňů. Teplotu zkontrolujte teploměrem. Před koupáním omyjte miminku genitálie a zadeček od nečistot. Opatrně ho položte do vaničky. Miminko koupejte krátce, zhruba od tří do sedmi minut. Není potřeba používat spoustu kosmetiky, úplně bude stačit neparfémované a šetrné dětské mýdlo, nebo jen voda. Nezapomeňte umýt všechny záhyby, podpaží a krk. Dětské vlásky se nemastí, proto je můžete miminku mýt jen jednou za týden a bez jakéhokoli šampónu.

Po koupání

Po koupeli miminku podsuňte jednu ruku pod zadeček, druhou pod hlavičku a opatrně ho přeneste na připravenou osušku. Ještě mokré miminko držte pevně, aby vám nevyklouzlo. Jemně miminko osušte a nezapomeňte na špatně přístupná místa (krk, podpaží). Pokud má miminko suchou pokožku, namažte ji kvalitním dětským krémem nebo olejem. „Děti se sklonem k ekzému koupeme jenom kratší dobu a ne každý den. Do vody můžeme přidat pár kapek dětského oleje, aby se pokožka příliš nevysušovala. Miminko utíráme tak, že jen přiložíme bavlněnou osušku a poťukáme prsty přes ni na jednotlivé části dětského těla, pokožku netřeme. Po koupeli vždy namažeme speciálním promašťovacím prostředkem určeným přímo na atopickou pokožku. Pokožka u atopiků by se měla promašťovat několikrát denně,“ upřesňuje dětská lékařka MUDr. Lucie Skálová.

Důležité

Miminko nenechávejte nikdy ani na moment při koupeli samotné, ani od něj neodbíhejte.

Sdílet článek

Nanny pro klidný spánek

2020_bm-02_2.png

Monitor dechu Nanny BM-02

Tento ryze český výrobek poskytuje rodičům jistotu, klidný spánek a kontrolu nad správným dýcháním jejich miminka. Nepřetržitě hlídá jeho dech i…

2 495 Kč

Detail

2020_bm-02d.png

Náhradní podložka BM-02D

Náhradní podložka Vám ulehčí práci, pokud bude miminko spinkat na více místech. Hodí se také v případě, že původní podložka již dosloužila…

966 Kč

Detail

dodací lhůta
2-10 dní
2020_bm-02-bm-02d.png

Nanny BM-02 se 2 podložkami

Výhodné balení monitoru dechu Nanny se dvěma podložkami, které oceníte, zejména pokud bude miminko často spinkat na více místech.

2 990 Kč

Detail

Ušetříte 500 Kč
2020_bm-02_duo.png

Nanny BM-02 DUO

Dvě balení monitoru dechu Nanny za zvýhodněnou cenu uvítají nejen rodiče dvojčátek. Můžete se na koupi domluvit třeba s kamarádkou a obě tak…

4 490 Kč

Detail

Ušetříte 285 Kč
bm-02_box-mtr_cz.png

Monitor dechu BM-02 + matrace Baby

Balíček obsahuje monitor dechu Nanny s jednou podložkou a kvalitní českou matraci, která byla s Nanny testována. Jsou tedy plně kompatibilní.

3 360 Kč

Detail

matrace-nanny-baby.png

Matrace Baby 120 x 60 cm

Kvalitní dětská matrace byla testována společně s monitorem dechu Nanny. Máte tak jistotu kvality a bezproblémové funkčnosti.

1 150 Kč

Detail

matrace-nanny-baby.png

Matrace Happy Kids 120 x 60 cm

Prémiová dětská matrace byla vyrobena v České republice a při testování s monitorem dechu Nanny dosáhla nejvyššího hodnocení.

2 290 Kč

Detail

Další článek

Ze slovníku pojmů

M

Monitor dechu

Monitor dechu je přístroj, který ve spánku hlídá dech miminka a slouží jako prevence před syndromem… více...

Zeptali jste se lékařky

Ublinkávání u 4-týdenní dcery

Dobrý večer, měla bych dotaz, dcera nyní 4 týdny stará, již od narození občas trochu ublinkává, na… více...

Přečtěte si další články

Péče o nejmenší

Buďte ověřeným prodejcem Nanny

Staňte se součástí Nanny Family a nabídněte maminkám unikátní produkt, který jim zajistí klidný spánek a bezpečí pro to nejcennější - jejich dítě. Dobře odvedené práce si vážíme a našim partnerům nabízíme podporu a dlouhodobý růst.

Vítejte u nás

Staňte se členem Nanny týmu

Jste maminka, která náš monitor dechu používala pro své miminko nebo se Vám zdá náš produkt prostě skvělý? Chcete si přivydělat? Jste influncerka a chcete pomoci zachránit život dítěte?

Přidejte se k nám