Koupání

Miminka většinou milují teplou vodu. Připomíná jim totiž důvěrně známé prostředí, plodovou vodu z vašeho bříška. Miminko nemusíme koupat každý den, ale právě proto, že se většině kojenců v teplé vodě líbí a cítí se v ní dobře, stává se koupání oblíbeným každodenním rituálem.

blog_koupání 2

Co budete ke koupání potřebovat

Připravte si dětskou vaničku nebo speciální koupací kyblík, teploměr do vody, osušku, dětské mýdlo, krém proti opruzeninám a podle potřeby dětský olej nebo mléko po koupeli, dětský hřebínek na vlásky.

Jak na to

Teplota v místnosti by měla být mezi 22 a 26 stupni Celsia. Ve vaničce by mělo být 10 až 15 cm vody. Lepší je nalít nejdřív studenou a pak postupně přidávat teplou vodu. Voda by měla mít teplotu těla, tj. kolem 37 stupňů. Teplotu zkontrolujte teploměrem. Před koupáním omyjte miminku genitálie a zadeček od nečistot. Opatrně ho položte do vaničky. Miminko koupejte krátce, zhruba od tří do sedmi minut. Není potřeba používat spoustu kosmetiky, úplně bude stačit neparfémované a šetrné dětské mýdlo, nebo jen voda. Nezapomeňte umýt všechny záhyby, podpaží a krk. Dětské vlásky se nemastí, proto je můžete miminku mýt jen jednou za týden a bez jakéhokoli šampónu.

Po koupání

Po koupeli miminku podsuňte jednu ruku pod zadeček, druhou pod hlavičku a opatrně ho přeneste na připravenou osušku. Ještě mokré miminko držte pevně, aby vám nevyklouzlo. Jemně miminko osušte a nezapomeňte na špatně přístupná místa (krk, podpaží). Pokud má miminko suchou pokožku, namažte ji kvalitním dětským krémem nebo olejem. „Děti se sklonem k ekzému koupeme jenom kratší dobu a ne každý den. Do vody můžeme přidat pár kapek dětského oleje, aby se pokožka příliš nevysušovala. Miminko utíráme tak, že jen přiložíme bavlněnou osušku a poťukáme prsty přes ni na jednotlivé části dětského těla, pokožku netřeme. Po koupeli vždy namažeme speciálním promašťovacím prostředkem určeným přímo na atopickou pokožku. Pokožka u atopiků by se měla promašťovat několikrát denně,“ upřesňuje dětská lékařka MUDr. Lucie Skálová.

Důležité

Miminko nenechávejte nikdy ani na moment při koupeli samotné, ani od něj neodbíhejte.

Chci kontaktovat Nanny

Napište nám

*

*

*Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volného pohybu osobních údajů, v platném znění.

Sdílet článek

Jaký je Váš názor na "Koupání"?

Napsat názor

*

*

*

Pole označená * jsou povinná

Další článek

Ze slovníku pojmů

C

Chůvička

Dětská chůvička je přístroj, který rodiče upozorní na pláč dítěte. Jedna jednotka je poblíž dětské… více...

Zeptali jste se lékařky

Opruzeniny

Dobrý den,mám 6měsíční dceru a nyní se mi začala hodně opruzovat v oblasti plínky, přitom se jí… více...

Přečtěte si další články

Péče o nejmenší

Buďte ověřeným prodejcem Nanny

Staňte se součástí Nanny Family a nabídněte maminkám unikátní produkt, který jim zajistí klidný spánek a bezpečí pro to nejcennější - jejich dítě. Dobře odvedené práce si vážíme a našim partnerům nabízíme podporu a dlouhodobý růst.

Vítejte u nás

Staňte se členem Nanny týmu

Jste maminka, která náš monitor dechu používala pro své miminko nebo se Vám zdá náš produkt prostě skvělý? Chcete si přivydělat? Jste influncerka a chcete pomoci zachránit život dítěte?

Přidejte se k nám