Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Eva

Nedostatek mléka?

26.1.2018 13:45

Dobrý den, mám 3týdenní miminko, plně kojím, malý prospívá dobře, přes den vypadá spokojeně, ale poslední 2 dny vždy večer kolem 20.hod. než má jít syn spát, tak se krátce po začátku kojení začne vztekat a odtrhne se od prsu. Tak vyměním prs, chvíli saje, ale za chvíli se znovu odtrhne a brečí, a pak už se nepřisaje. Nakonec brekem usne. Když zkusím zmáčknout prs, tak z 1. již nevytlačím nic, z 2. mi mléko trochu teče. Nevím jestli nemám málo mléka, jak bych mohla zvýšit jeho množství? Nebo čím by to mohlo být, že se syn tak vzteká? Při dalším kojení, které je cca kolem půlnoci, už pije klidně? Přes den kojím po 3-4 hodinách.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Nedostatek mléka?

27.1.2018 15:34

Dobrý den, důvodů může být více. Je možné, že kolem 20.hod. je syn už hodně unavený, a proto se přisaje jen na chvíli, a pak se začne odtrhávat a již se nechce téměř přisát. Zkuste ho nakojit třeba o 15 minut dříve, záleží, jak je to také dlouho od předešlého kojení. Dalším důvodem může být, že trpí kolikou. Začne ho bolet bříško, a proto se od prsu odtrhává. Vyhněte se všem dráždivým jídlům – např. kořeněná jídla, čokoláda, čerstvé pečivo a další nadýmavé potraviny, ale i např. perlivé nápoje. Další příčinou může být, že máte méně mléka, než Váš syn potřebuje. Kolem 3 týdnů věku se navíc objevuje růstový spurt, při kterém má dítě na přechodnou dobu větší potřebu mateřského mléka. Ale nebojte se, většinou to trvá pár dní, než se mléko dotvoří dle potřeby miminka, chce to jen vydržet a kojit. Laktaci můžete zvýšit mnoha způsoby – pijte dostatek tekutin, vhodné jsou i čaje určené přímo kojícím matkám, jezte pestrou stravu, nedělejte pauzy v kojení delší jak 3 hodiny, platí to nejen přes den, ale i v noci.,,tzn. buď syna vzbuďte, nebo event. odstříkejte z 1 prsu např. za 2 – max. 3 hodiny od posledního kojení, a z 2. prsu pak nakojte(což u Vás vychází dle Vašeho popisu kolem půlnoci), ale lepší je syna v noci vzbudit. Sledujte, zda má syn dostatek pomočených plen za den, zda má pravidelnou stolici, zda je po nakojení spokojený. Pokud máte možnost, můžete si půjčit kojeneckou váhu a zvážit syna před kojením a po kojení, a tím zjistíte, kolik vypije na 1dávku. 3týdenní novorozenec by měl vypít zhruba 150ml na 1 kg jeho váhy za 24 hodin rozdělené do 8-12 dávek (dle frekvence kojení- po 2-3hodinách). Když dám příklad: kdyby Váš syn vážil 4kg, tak by měl vypít za 24hodin 600 ml, což znamená, že na 1 dávku by měl vypít 75ml, pokud by se kojil po 3 hodinách. Event. 50ml na 1 dávku, pokud by se kojil po 2 hodinách. Kdyby se Vám zdálo, že i přesto máte mléka méně a že Váš syn má i méně pomočených plen, je vhodné, abyste navštívila osobně pediatra Vašeho syna, nechala syna převážit a domluvila se na dalším postupu přímo s ním.

Denisa

Opruzeniny

20.1.2018 09:27

Dobrý den,mám 6měsíční dceru a nyní se mi začala hodně opruzovat v oblasti plínky, přitom se jí ještě navíc prořezávají zuby, můžete mi prosím poradit co s tím?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Opruzeniny

20.1.2018 16:24

Dobrý den, při růstu zoubků může být přechodně moč agresivnější, a pokud je dcera v plínce dlouho, může ji i více dráždit, a proto se rychleji oprudí. Proto pokud můžete, přebalujte ji častěji, zadeček a oblast genitálií omyjte vodou, nepoužívejte vlhčené ubrousky. Když je dcera vzhůru, nechte ji bez plínky, jen na nepromokavé podložce, ať může kůže větrat. Při každém přebalení ošetřete oblast genitálií a zadečku přípravkem určeným na opruzeniny ( např. Rybilka, Sudocream, Bepanthen, atd.- každému dítěti vyhovuje něco jiného). Pokud by se stav kůže Vaší dcery nezlepšil nebo se naopak ještě zhoršil, navštivte pediatra.

Kocourková Věra

Prodleva dýchání

9.1.2018 21:14

Dobrý den, dnes je našemu synovi presne měsíc. Často se mi stává od porodnice uz tak 8x, že mi zapne nanny senzor dechu po delsi době co syn spí. Spinká v zavinovačce, takže se nemuze posunout mimo podložku. Není s ním něco v nepořádku? Je možné nějaké vyšetření? Syn má uz 4,6 kg a 58 cm. Je zcela zdravý, jen mi v nemocnici říkali, že má malou fontanelku, jinak prospívá v pořádku. Děkuji Vám za odpověď.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Prodleva dýchání

13.1.2018 09:17

Dobrý den, Nepíšete, zda když přijdete k postýlce při alarmu, zda syn dýchá, nebo nedýchá. Předpokládám, že dýchá a reaguje normálně, neboť kdyby nedýchal, tak byste ho už nechala vyšetřit. Může to mít více příčin, např. je také možné, že když Váš syn hodně tvrdě usne, může mít delší prodlevu mezi nádechy (víc jak 20s), a proto se spustí alarm, který ho probudí a nadechne se. Toto by mělo s věkem postupně vymizet, tím jak bude vyzrávat dechové centrum. Ale mohly by to být i jiné příčiny. V každém případě by bylo vhodné, aby ho vyšetřil pediatr. Více viz příspěvky níže. Velikost fontanely na dýchání vliv nemá. Dále by mohla být i porucha podložky, pokud ji máte novou, event. s maximálním stářím do 2 let, s originálním dokladem, můžete si ji nechat překontrolovat přímo v Jablotronu.

Klára

Fontanela

6.1.2018 12:46

Dobrý den,mám 10timěsíční dceru a zjistila jsem, že již nemá téměř žádnou fontanelu na hlavičce, je to normální? Ona vypadá v pořádku, je veselá, leze po čtyřech,začíná si sedat, zkouší si stoupat, žvatlá, obvod hlavičky má 45cm. Ale kamarádky stejně stará dcera má fontanelu mnohem větší?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Fontanela

9.1.2018 09:11

Dobrý den, důležitější než velikost fontanely je, zda se obvod hlavičky postupně zvětšuje a zda vaše dcera má normální psychomotorický vývoj. Což podle Vašeho popisu má. Obvod hlavičky je v normě. Hlavička může růst i v oblasti lebečních švů, nejen v oblasti fontanely. U dětí dochází k uzavření velké fontanely cca mezi 12. – 18. měsícem věku, ale každé dítě je jiné a existují i výjimky, kdy dojde k uzavření fontanely dříve nebo později. Není proto vhodné porovnávat Vaše dítě s dítětem kamarádky. Pokud byste měla jakékoli pochybnosti, můžete vše probrat s pediatrem Vaší dcery, event. pediatr Vám může napsat žádanku na neurologické vyšetření, pokud by byla např. hlavička příliš malá, ale přímo u Vaší dcery mi to přijde dle Vašeho popisu zbytečné.

Petra

Botičky nebo capáčky?

29.12.2017 15:04

Dobrý den,mám 10timěsíčního syna, který se staví u nábytku a občas udělá úkrok stranou podél nábytku, chci se zeptat, zda už mu mám pořídit botky s pevným kotníkem?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Botičky nebo capáčky?

30.12.2017 21:35

Dobrý den, pokud se teprve staví a občas udělá úkrok stranou, tak mu zatím postačí ponožky s protiskluzem, event. capáčky, teprve až udělá první krůčky a bude si jistější v chůzi a bude více chodit než lézt, teprve poté bych mu pořídila kotníkové botky s pevnou patou, nejlépe certifikované.

1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 17

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny