Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Simona

Jak s nočníkem u 13timěsíčního syna?

1.4.2018 19:59

Dobrý den, mám dotaz, mám 13timěsíčního syna, na nočník si sedne, ale pouze oblečený, jakmile ho svléknu, tak si na nočník odmítá sednout, když ho tam chci posadit, tak hrozně brečí a propíná se až do luku. Jak mu to mám vysvětlit, aby si sednul a zkusil se vyčůrat? Kamarádky 13timěsíční dcera si v klidu sedne a vyčůrá se.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Jak s nočníkem u 13timěsíčního syna?

1.4.2018 20:41

Dobrý den, nemyslím si, že byste měla nutit 13timěsíčního syna si sedat na nočník, pokud sám nechce. Má ještě dost času, nutnost vykonat potřebu si je dítě schopno samo uvědomit až kolem 18.měsíce věku. Můžete mu nočník samozřejmě nechat na očích, když sám bude chtít, tak si na něj sedne. Event. mu může někdo ukázat, co se na něm dělá, např. starší dítě Vašich přátel, které již na nočník chodí samo. Poté to třeba bude chtít zkoušet také. Ale určitě ho nenuťte, je možné, že byste mu mohla k nočníku vytvořit až blok, který se pak velmi složitě odstraňuje. Dále pokud možno nesrovnávejte, každé dítě je jiné, navíc i některé holčičky si mohou osvojit rychleji určité dovednosti než chlapečci téhož věku, ale nemusí tomu tak být.

Katka

Zduřelé prso u novorozence

25.3.2018 10:31

Dobrý den,mám 10denního syna a všimla jsem si, že má zduřelé prso, zarudlé není. Čím to může být?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Zduřelé prso u novorozence

25.3.2018 10:45

Dobrý den, zduřelé prso u Vašeho syna je velmi pravděpodobně způsobeno ještě přetrvávajícím vlivem estrogenů získaných od matky (od Vás). Jen to hlídejte, většinou to samo postupem času odezní.

Míla

Růst zoubků

10.3.2018 08:39

Dobrý den, mám 8měsíční dceru a zatím ještě nemá žádný zub prořezaný? Do kdy nejpozději by se měly objevit 1.zoubky?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Růst zoubků

11.3.2018 10:10

Dobrý den, většinou se první zoubky prořezávají kolem 6. měsíce věku, ale existují i odchylky, že dojde k prořezání zubu kolem 3.- 4.měsíce, ale i naopak kolem roku věku, každé dítě je individuální. Pokud by nedošlo u Vaší dcery k prořezání 1. zoubku do 1 roku věku, bylo by vhodné, abyste navštívila zubaře a domluvila se přímo s ním.

denisa

Monitor dechu

2.3.2018 19:16

Dobrý večer, chci se zeptat, jestli hrozí nějaké riziko, když nemám monitor dechu Nanny nový, ale půjčený od kamarádky po jednim dítěti? Nechci si nic vyčítat. Děkuji.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Monitor dechu

3.3.2018 16:50

Dobrý den, pokud víte, jak se s monitorem zacházelo, např. že nespadl na zem, kamarádka ho kupovala nový, má originální doklad a monitor není starší víc než 2 roky, můžete si ho nechat překontrolovat bezplatně přímo v Jablotronu. Pokud je monitor starší víc než 2 roky, bylo by lepší pořídit si novou snímací podložku. Podložka stářím může ztrácet svou citlivost.

Jana

Suchá kůže u novorozence

25.2.2018 09:53

Dobrý den, mám syna, který je nyní týden starý a stále má hodně suchou pokožku,čím ho můžu mazat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Suchá kůže u novorozence

25.2.2018 10:52

Dobrý den, kůži syna hodně promašťujte, nejlépe několikrát denně, nejvhodnější je jakákoli přírodní kosmetika, která neobsahuje konzervanty, parabeny a další látky, pokud možno bez parfemace, nejlépe ve formě oleje, přímo určená pro dětskou pokožku, např. saloos, weleda, hipp, atd. Dále koupat stačí ob den a do koupele vždy přidejte pár kapek oleje, který používáte na namazání syna. Při osušení jen lehce zabalte syna do bavlněné osušky, poté sundejte a namažte ho.

1 6 7 8 9 10 11 12 15 19

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny