Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Jitka

Pupeční kýla u 2letého dítěte

16.8.2018 14:38

Dobrý den, mám 2letou dceru, která má od 3 měsíců pupeční kýlu, nyní vel. cca 1,5cm v průměru. Během posledního měsíce mi přijde, že se jí kýla zase zvětšila, na bolesti bříška si nestěžuje, teploty taky nemá, kýla jde volně zmáčknout. Mám strach, že se jí kýla bude stále zvětšovat, jde odoperovat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Pupeční kýla u 2letého dítěte

16.8.2018 14:56

Dobrý den, dle příznaků, které popisujete, by dcera nyní neměla být akutně ohrožena na životě, nicméně by bylo velmi vhodné, abyste s dcerou navštívila chirurga popř. dětského chirurga, který dceru prohlédne a zodpoví Vám všechny Vaše dotazy.

Anička

Afty v puse a horečka

8.8.2018 21:13

Dobrý den, mám 3letého syna a 2 dny měl horečku s maximy kolem 38,5, srážela jsem ji nurofenem, během dneška už měl teplotu jen zvýšenou do 37,8. Odpoledne jsem zjistila, že má v puse hodně aftů, a na dlaních a na ploskách nohou se mu objevila vyrážka, vypadá jako puchýřky, nikde jinde po těle to nemá. Nechce moc jíst, ale pít se snaží. Co by to mohlo být, je to infekční?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Afty v puse a horečka

8.8.2018 21:34

Dobrý den, velmi pravděpodobně by se mohlo jednat o nemoc ruka - noha - ústa( hand- foot - mouth disease), která je vysoce infekční a je virového původu. Původcem je Coxsackie virus typ A. Léčba je pouze symptomatická, afty jsou velmi bolestivé. To že Vám syn nechce zatím moc jíst, nevadí tolik, jako kdyby nepil. Stravu mu nabízejte, ale nenuťte. Můžete mu zkusit nabídnout nějakou měkkou, nedráždivou stravu, nejlépe studenou, např. přesnídávky, jogurty, rozmačkané ovoce, atd. Je důležité, aby měl dostatek tekutin. Afty v ústech se dají potřít např. Calgelem, ale většinou na ně moc toho nezabírá, je třeba vydržet, až se začnou hojit samy. Pokud by se jeho stav nelepšil, nebo naopak se začal zhoršovat, navštivte pediatra.

Petra

kousnutí od komára

1.8.2018 17:13

Dobrý den, mého 3letého syna včera poštípal komár, ale dnes ráno, když se vzbudil, tak mu místo hodně nateklo cca 1,5cm v průměru a hodně ho to svědí, protože se neustále škrábe? Mohu mu nějak pomoci, nebo čím mu to můžu namazat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: kousnutí od komára

1.8.2018 17:23

Dobrý den, můžete mu dát fenistilové kapky p.o. - dávkování dle váhy, které jsou volně prodejné, popř. koupit fenistil gel a namazat přímo postižené místo.

Martina

Očkování a nachlazení

24.7.2018 10:49

Dobrý den, mám ročního syna a ke konci týdne má mít očkování, poslední dávku hexavakcíny.Od včera má ale rýmu a dnes začíná pokašlávat, teplotu zatím nemá.Mohu ho nechat naočkovat,nebo to mám posunout?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Očkování a nachlazení

24.7.2018 12:55

Dobrý den, jestliže se jedná o běžné nachlazení, bez teplot, jak píšete, tak se nejedná o kontraindikaci naočkování hexavakcínou, nicméně já bych počkala, zda se syn nebude zhoršovat a očkování posunula cca o týden, dle jeho stavu. Rozhodnutí je ale na Vás, po domluvě s ošetřujícím pediatrem Vašeho syna.

Hanka

očkování MMR

17.7.2018 09:31

Dobrý den, mé dceři je 13 měsíců, narodila se v 39.týdnu. Příští týden máme jít na očkování MMR, ale ráda bych toto očkování ještě odložila, protože za 14 dní odjíždíme na dovolenou. Chtěla bych se zeptat, do kdy nejpozději musím dceru nechat naočkovat 1. dávkou, když nemá žádné zdravotní kontraindikace?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: očkování MMR

17.7.2018 09:42

Dobrý den, dceru je třeba nechat naočkovat 1. dávkou Priorixu (vakcína proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám) do 18.měsíce věku, pokud nemá zdravotní indikace očkování. Je to vždy o dohodě s ošetřujícím pediatrem Vaší dcery.

1 3 4 5 6 7 8 9 10 15 19

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny