Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Petra

Očkování

25.6.2018 08:24

Dobrý den, mám 5titýdenní dceru a chtěla bych se zeptat, kdy nejdříve ji mohu nechat naočkovat proti černému kašli? Narodila se o 2 týdny dříve.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Očkování

25.6.2018 08:47

Dobrý den, dceru můžete nechat naočkovat proti černému kašli (pertussi), která je součástí hexavakcíny(Hexacima), pokud nemá kontraindikace očkování od 9.týdne věku.

Soňa

Vigantol a koliky

15.6.2018 15:01

Dobrý den, mám 5týdenní holčičku a poslední dobou se jí dost zhoršily koliky, plně kojím, snažila jsem se vyřadit ze svého jídelníčku vše, co by jí mohlo nadýmat, včetně čokolády, ale stále bez úspěchu. Poslední 3 dny jsem jí nedala Vigantol a bylo to lepší, včera jsem jí ho zas dala a večer zase 2 hodiny brečela a v noci spala dost neklidně.Může mít Vigantol na koliky vliv a popř.existuje nějaká jeho adekvátní náhrada?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Vigantol a koliky

16.6.2018 10:52

Dobrý den, Vigantol by neměl mít na vznik nebo zhoršení koliky vliv, velmi pravděpodobně se jedná pouze o souhru náhod. Navíc se denně podává velmi malé množství – objemově – 2 kapky. Adekvátní náhrada Vigantolu pro novorozence a kojence na našem trhu, která by měla deklarované množství cholekalciferolu(= vit. D3) zatím není. Deklarované množství znamená, že daný výrobek skutečně obsahuje dané množství cholekalciferolu v 1 kapce přípravku( u Vigantolu 1 kapka odpovídá 500 I.U. ). Ostatní přípravky, které jsou volně prodejné v lékárně patří do doplňků stravy, nejsou tedy léčivým přípravkem, a jejich množství napsané na krabičce nemusí být skutečným množstvím obsaženým v přípravku.

Pavla

Alarm monitoru

5.6.2018 13:26

Dobrý den, chtěla bych se poradit co dělat ci nedělat. V noci nam zvonil alarm u monitoru u 16mesicniho dítěte, stalo se to podruhé. Poprvé v 11mesicich, ale to zřejmě ležel mimo podložku nebo nevime. Ale nyní vim, ze ležel přímo na ni uprostřed zadickama. Zrovna jsme sli spat a stali jsme u nej, polozila jsem na nej ruku a byl jak hadrovy panacek, po chvili se nadechnul, tak plytce az neznatelne.Bohužel jsme nerosvitili,tak nevim jestli modrál ci ne. Otázka zni,jestli to.mame dal řešit a dozadovat se nějakého vyšetřeni ci ne? Je to fyziologicke? Jsme skoro tri tydny po ockovani spalnicky,zardenky,.. Cca deset dni nam spi strasne moc az 18hodin a hodne tvrde nic ho nevzbudi. Ráno jsme.volali pediatricce a ta řekla, ze nevi co by na nem ted asi viděla,ze chodit nemáme a monitor uz mame vyhodit. U syna mame potvrzeny reflux ph metrii, spi ve zvýšené poloze. Moc dekuji

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Alarm monitoru

6.6.2018 10:02

Dobrý den, Vašeho syna bych určitě vzala k pediatričce a nechala ho vyšetřit, vhodné by i byly základní odběry vzhledem k jeho zvýšené spavosti i tomu, že píšete, že byl hadrový a nedýchal. Co se týče monitoru dechu, udivuje mě, že Vám na něm syn vydrží spát celou noc v 1 poloze a neodvalí se ze snímací podložky, vzhledem k tomu, že mu je 16 měsíců, z tohoto důvodu bych ho už nepoužívala.

Kateřina

Opar u kojence

4.6.2018 11:34

Dobrý den, mám 8-měsíčního syna, chtěla bych se zeptat, jak moc je pro něj nebezpečné, kdyby dostal klasický opar? Dostal totiž pusu na tvář od známé, která ale měla na puse opar, bohužel jsem si toho všimla pozdě.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Opar u kojence

6.6.2018 09:36

Dobrý den, opar je infekční, může se mu tedy objevit na ústech, nebo se může projevit jako aftózní stomatitida – afty v ústech. S tím by si měl ale jeho imunitní systém poradit, pokud Váš syn nemá imunodeficit. Velmi zřídka u malých dětí může dojít po infekci „oparem“ k rozvoji herpetické encefalitidy – zánět mozku, který se může projevit např. horečkou, bolestí hlavy, vyklenutou fontanelou, nechutenstvím, křečemi, zvýšenou spavostí, atd. Většinou ale primoinfekce herpetickým virem probíhá u dětí asymptomaticky (bez projevu příznaků). Proto svého syna sledujte, pokud by se začal chovat jinak než obvykle, nechte ho vyšetřit jeho pediatrem.

Zuzka

Polštář při spaní dítěte

29.5.2018 08:53

Dobrý den, mám roční dceru a chtěla bych se zeptat, zda už jí můžu dát do postýlky polštář na spaní?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Polštář při spaní dítěte

29.5.2018 09:12

Dobrý den, ano dceři už můžete dát na spaní menší, ale ne moc vysoký polštářek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 13 17

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny