Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Jarka

spolknutí kovové kuličky

8.1.2019 10:43

Dobrý den, mám 2letou dceru a dnes spolkla 1 malou kovovou kuličku na hraní velikou asi 1cm v průměru, nekašlala, pije a jí normálně, je veselá. Mám s ní jít k lékaři? Děkuji.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: spolknutí kovové kuličky

8.1.2019 14:00

Dobrý den, tím, že dcera zatím nemá žádné obtíže, k lékaři zatím nemusíte, zkuste kontrolovat stolici, dokud kulička neprojde trávicím traktem. Měla by projít. Pokud by neprošla do 7 dnů, měla byste dceru nechat vyšetřit v nemocnici na dětském oddělení, kde mohou provést rentgen s kontrastní látkou, který může ukázat, kde se kulička nachází, tím, že byla kovová. Pokud by dcera začla mít jakékoli obtíže, např. zvracení, bolení bříška, atd., nechte dceru vyšetřit lékařem ihned.

Šárka

samostatná chůze u 14-timěsíčního syna

27.12.2018 17:19

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je vše v pořádku nebo mám vzít syna na specializované vyšetření? Mám 14-timěsíčního syna, který již dlouho obchází nábytek, sedí sám, na židli vyleze, občas se i na chvíli postaví ve volném prostoru, než si uvědomí, že se ničeho nedrží nebo jeho samotného nikdo nedrží, tak hned jde na kolínka a rychle leze. Za 1 ruku pár krůčků udělá, ale pak jde radši na kolínka nebo chce vzít. Sám chodit nechce. Mám ho nechat vyšetřit nebo ješte počkat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: samostatná chůze u 14-timěsíčního syna

27.12.2018 17:26

Dobrý den, zatím nemusíte syna nechat vyšetřovat, velmi pravděpodobně se za nějakou dobu rozchodí sám, vzhledem k popisu jeho dalších dovedností. Pokud by Vás to i přesto znepokojovalo a přetrvával by u něj tento stav, a neviděla byste u něj pokrok, můžete se domluvit s PLDD svého syna a nechat si předepsat po domluvě s ní např. RHB a event. neurolog.vyšetření.

Květa Havlíčková

Problém se stolici

11.12.2018 16:22

Dobrý den, dcera (3 roky) má 4 dny problém se stolici, na doporučení lekarnice dávám svestkovou šťávu, a kapičky. Nicméně stále nic, odmítá si sednout na záchod a tlaci ve stoje a přijde mi, ze to tlačí spíše do sebe než ven, strašně u toho brečí, myslíte, ze ji zkusit násilím posadit na záchod, nebo raději na pohotovost ?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Problém se stolici

12.12.2018 10:02

Dobrý den, zajděte k PLDD Vaší dcery. Může Vám předepsat forlax popř. lactulosu - na změkčení stolice. Event. Vás pošle na provedení klysmatu do nemocnice. Zárověň i dceru vyšetří. Když dceru posadíte na záchod násilím, většinou to má poté opačný efekt a může vzniknout až psychogenní zácpa. Důležité také je, aby měla dostatek tekutin, neslazených, nesycených. Dále jí můžete dát přesnídávku, dostatek ovoce, zeleniny.

Andrea

Bolesti briska

10.12.2018 12:41

Dobrý den, syn 3 mesice se neustale budi ze spanku s brekem a knouranim. Krouti se jako zizala a kope zbesile nozickama. Po chvilce zacne hodne prdet a zase usne. Od mesice je na Um Hipp biocombiotik 170ml 7x denne a do kazde lahve 8 kapek espumisanu. Kazde ranno 5 kapek biogaia. Je mozne mu nejako pomoci, aby se mu tolik netvorili prdiky a nebolelo ho z toho brisko? Cvicime nozickami pred kazdym jidlem, davame nahrivaci polstarek a plinku na brisko, davame trosku fenykoveho caje a nic pomaha. Dekuji za odpoved.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Bolesti briska

12.12.2018 09:56

Dobrý den, kromě toho, co již děláte, zkuste nechat syna po každém krmení dostatečně odříhnout. Po odříhnutí ho můžete dát do pozice tzv. „tygříka“ – miminko leží svým bříškem na Vašem předloktí, ruce a nohy má volně, hlavičku má položenou ve Vaší loketní jamce. Nebo ho dejte do pozice tzv. „kolébky“ – opřete si ho zády o Váš hrudník a skrčte a mírně mu přitáhněte nožky směrem k bříšku. Můžete mu provést šetrnou masáž bříška krouživými pohyby po směru hodinových ručiček – toto ne bezprostředně po jídle, aby Vám syn nezačal zvracet. Více ho pokládejte na bříško. Přechodně lze použít i rektální rourku, pokud je to nezbytně nutné. Pokud by problémy s meteorismem přetrvávaly, mohla byste i změnit umělé mléko, ale to bych Vám doporučila až po dohodě s PLDD Vašeho syna. U většiny dětí se většinou tyto problémy zmenší či ustoupí kolem 4. měsíce věku, ale je to hodně individuální.

Maruška

Stolice s krví

6.12.2018 11:15

Dobrý den, měla bych dotaz, moje dcera 4 roky, před 3mi dny opakovaně zvracela, naposledy v pondělí odpoledne, teplotu měla do 38st., naposledy včera ráno, od úterý se přidaly kašovité stolice, ale včera ve stolici bylo i trochu čerstvé krve. Stolice včera měla asi 3x, dnes zatím 1x bez krve. Pije dost, močí také, jí méně. Chtěla bych se zeptat, zda se mám znepokojovat a nechat jí vyšetřit lékařem, nebo ne?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Stolice s krví

8.12.2018 10:40

Dobrý den, tím, že byla ve stolici krev, by bylo vhodné, aby Vaší dceru viděl pediatr. Může jít o fisuru (prasklinku) v okolí řitního otvoru, ale více pravděpodobné je, že jde o infekční průjem. Proto by bylo vhodné provést výtěr rekta.

1 2 3 4 5 6 7 11 15 20

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny