Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Petra

kousnutí od komára

1.8.2018 17:13

Dobrý den, mého 3letého syna včera poštípal komár, ale dnes ráno, když se vzbudil, tak mu místo hodně nateklo cca 1,5cm v průměru a hodně ho to svědí, protože se neustále škrábe? Mohu mu nějak pomoci, nebo čím mu to můžu namazat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: kousnutí od komára

1.8.2018 17:23

Dobrý den, můžete mu dát fenistilové kapky p.o. - dávkování dle váhy, které jsou volně prodejné, popř. koupit fenistil gel a namazat přímo postižené místo.

Martina

Očkování a nachlazení

24.7.2018 10:49

Dobrý den, mám ročního syna a ke konci týdne má mít očkování, poslední dávku hexavakcíny.Od včera má ale rýmu a dnes začíná pokašlávat, teplotu zatím nemá.Mohu ho nechat naočkovat,nebo to mám posunout?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Očkování a nachlazení

24.7.2018 12:55

Dobrý den, jestliže se jedná o běžné nachlazení, bez teplot, jak píšete, tak se nejedná o kontraindikaci naočkování hexavakcínou, nicméně já bych počkala, zda se syn nebude zhoršovat a očkování posunula cca o týden, dle jeho stavu. Rozhodnutí je ale na Vás, po domluvě s ošetřujícím pediatrem Vašeho syna.

Hanka

očkování MMR

17.7.2018 09:31

Dobrý den, mé dceři je 13 měsíců, narodila se v 39.týdnu. Příští týden máme jít na očkování MMR, ale ráda bych toto očkování ještě odložila, protože za 14 dní odjíždíme na dovolenou. Chtěla bych se zeptat, do kdy nejpozději musím dceru nechat naočkovat 1. dávkou, když nemá žádné zdravotní kontraindikace?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: očkování MMR

17.7.2018 09:42

Dobrý den, dceru je třeba nechat naočkovat 1. dávkou Priorixu (vakcína proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám) do 18.měsíce věku, pokud nemá zdravotní indikace očkování. Je to vždy o dohodě s ošetřujícím pediatrem Vaší dcery.

Marie

očkování

10.7.2018 11:04

Dobrý den, mám 8mitýdenního chlapce, za 2 týdny máme jít na 1. očkování hexavakcínou, chtěla bych se zeptat, kolikrát se hexavakcína očkuje a za jak dlouho od 1. dávky se podává 2. dávka? Syn se narodil v termínu.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: očkování

10.7.2018 11:25

Dobrý den, běžné schéma očkování hexavakcínou u donošených dětí od roku 2018 je 2+1( což znamená, že se podá 1. dávka od 9. týdne věku dítěte, další dávka za 2 měsíce od 1. dávky a nakonec přeočkovací dávka cca v 1 roce věku dítěte. Celkem je tedy potřeba podat 3 dávky hexavakcíny.

Pavla Klautzova

Dotaz

27.6.2018 12:57

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na váš názor, máme dvojčata jsou předčasně narozené, takže jsou ještě maličké, máme jednu postýlku 140/70 a koupili jsme dvakrát monitory dechu od Nanny,dali jsme jednu podložku na jednu stranu a druhou podložku na druhou stranu postýlky,je to v pořádku?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Dotaz

29.6.2018 20:59

Dobrý den, je správně, že máte pro každé miminko vlastní snímací podložku a vlastní monitor. To je základní podmínka. Nicméně každé miminko potřebuje vlastní podložku i monitorovací jednotku v samostatné postýlce. Kdyby dvojčata spala společně jen na jedné podložce nebo každé na své podložce, ale na společné matraci, jedno by mohlo přestat dýchat, ale monitor by si myslel, že je vše v pořádku, protože by cítil dech druhého dítěte. Matrace přenáší dech a pohyby dítěte. Postýlky se nesmějí ani vzájemně dotýkat.

1 2 3 4 5 6 7 9 13 17

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny