Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Iveta

klíště

7.9.2018 21:49

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, syn 4 roky měl před týdnem klíště, které jsme vyndali celé, měl v okolí jen malý červený flíček do velikosti 2 mm, který do 3 dnů zmizel, dnes se mu ale objevil nový červený flek, který je ale hodně veliký, má asi 5cm v průměru, nesvědí ho to. Co by to mohlo být a je třeba to nějak řešit?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: klíště

7.9.2018 22:04

Dobrý den, dle popisu by se mohlo jednat o erythema migrans, který se objevuje při lymské borelioze, kterou je třeba přeléčit antibiotiky. Proto by bylo vhodné, abyste syna nechala vyšetřit pediatrem co nejdříve, aby daný erytém viděl a rozhodl, zda se jedná či nejedná o erythema migrans.

Bára

Kojení a příkrmy

30.8.2018 08:58

Dobrý den,mám 5timěsíčního syna, který váží už 5800g, poslední týden se chce kojit stále častěji, přes den max. po 2 hod.,někdy i po 1,5 hodině, v noci max. po 3 hodinách. Můžu již začít s příkrmy a popř. s čím nejdříve?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Kojení a příkrmy

30.8.2018 09:11

Dobrý den, ano můžete už s příkrmy začít a postupně, jak bude syn příkrm tolerovat, nahraďte zcela 1 kojení daným příkrmem. Začněte s jednodruhovým zeleninovým příkrmem, např. mrkví, kterou povaříte a rozmixujeme. Vždy dávejte 1 druh zeleniny alespoň 2-3 dny, pak teprve přidávejte další druh.

Lucie

Často alarmující chůvička

19.8.2018 20:18

Dobrý večer, v pondělí se nám poprvé v noci rozhoukala chůvička. Včera to bylo 3x za noc. Syn má 4,5 měsíce a dost po postýlce cestuje, nevím jestli to může být tím? Po dechu nelapa, když přiběhnu, vrtí se a a spinká. Mám se zneklidňovat a jít k doktorce?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Často alarmující chůvička

21.8.2018 18:21

Dobrý den, pokud Váš syn již po postýlce cestuje, je velmi pravděpodobné, že se dostane mimo snímací podložku. Proto dochází k poplachům. Proto byste měla zvážit, zda již podložku nepřestanete používat.

Jitka

Pupeční kýla u 2letého dítěte

16.8.2018 14:38

Dobrý den, mám 2letou dceru, která má od 3 měsíců pupeční kýlu, nyní vel. cca 1,5cm v průměru. Během posledního měsíce mi přijde, že se jí kýla zase zvětšila, na bolesti bříška si nestěžuje, teploty taky nemá, kýla jde volně zmáčknout. Mám strach, že se jí kýla bude stále zvětšovat, jde odoperovat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Pupeční kýla u 2letého dítěte

16.8.2018 14:56

Dobrý den, dle příznaků, které popisujete, by dcera nyní neměla být akutně ohrožena na životě, nicméně by bylo velmi vhodné, abyste s dcerou navštívila chirurga popř. dětského chirurga, který dceru prohlédne a zodpoví Vám všechny Vaše dotazy.

Anička

Afty v puse a horečka

8.8.2018 21:13

Dobrý den, mám 3letého syna a 2 dny měl horečku s maximy kolem 38,5, srážela jsem ji nurofenem, během dneška už měl teplotu jen zvýšenou do 37,8. Odpoledne jsem zjistila, že má v puse hodně aftů, a na dlaních a na ploskách nohou se mu objevila vyrážka, vypadá jako puchýřky, nikde jinde po těle to nemá. Nechce moc jíst, ale pít se snaží. Co by to mohlo být, je to infekční?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Afty v puse a horečka

8.8.2018 21:34

Dobrý den, velmi pravděpodobně by se mohlo jednat o nemoc ruka - noha - ústa( hand- foot - mouth disease), která je vysoce infekční a je virového původu. Původcem je Coxsackie virus typ A. Léčba je pouze symptomatická, afty jsou velmi bolestivé. To že Vám syn nechce zatím moc jíst, nevadí tolik, jako kdyby nepil. Stravu mu nabízejte, ale nenuťte. Můžete mu zkusit nabídnout nějakou měkkou, nedráždivou stravu, nejlépe studenou, např. přesnídávky, jogurty, rozmačkané ovoce, atd. Je důležité, aby měl dostatek tekutin. Afty v ústech se dají potřít např. Calgelem, ale většinou na ně moc toho nezabírá, je třeba vydržet, až se začnou hojit samy. Pokud by se jeho stav nelepšil, nebo naopak se začal zhoršovat, navštivte pediatra.

1 2 3 4 5 6 9 13 17

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny