Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Gabriela

spaní na břiše

24.7.2017 21:38

Dobrý den, používáme Vaší Nanny. Náš 24 denní syn nejlépe spí na břiše. Je bezečné ho dávat na bříško, když používáme Nanny? Všude se doporučuje nedávat na bříško z důvodu SIDS. Děkuji GB

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: spaní na břiše

25.7.2017 02:08

Dobrý den, vím, že hodně miminek rádo spí na bříšku, ale i přesto, že používáte nanny, bych Vám doporučila, aby pokud možno na bříšku nespal, zkuste ho alespoň napolohovat na bok. Při spaní na bříšku se riziko SIDS zvyšuje.

Zamborská

monitor dechu

14.7.2017 10:15

Dobrý den, paní doktorko ráda bych se zeptala ,kam jít s dcerou na vyšetření ,když nám již 6 krát pípal monitor dechu ,vždy na něm dcera ležela a nemodrala dýchala,vždy pak spala dál ,pro svůj klid bych s ní šla raději na nějaké vyšetření a nevím, kam pediatra mi řekla,že poslechově je v pořádku,ale nikam nás neposlala.Moc Vám děkuji za názor kam mám případně zajít bojím se ,abych něco nepodcenila.Monitor mám správně zapojen vše ,jak má být je nový. Děkuji velice Zamborská

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: monitor dechu

16.7.2017 23:35

Dobrý den, jestliže dcerka určitě ležela na podložce a nemodrala a dýchala, je možné, že se nadechla mělčeji než obvykle, nebo se nenadechla déle než 20s, a proto monitor alarmoval a dcera se při zvuku nadechla.Nevím jak je Vaše dcerka stará, ale u novorozenců a mladších kojenců se toto může mimo jiné stát, i když je dítě naprosto zdravé, na vině je velmi pravděpodobně nezralost dechového centra, která se většinou upraví s přibývajícím věkem dítěte. V každém případě jste udělala dobře, že jste dceru nechala vyšetřit pediatrem. Pokud je poslech srdce a plic normální, jsou dobře hmatné pulzace na obou femorálních tepnách, dcera nekašle, nepromodrává, dobře prospívá, kůže je dobře prokrvená, nemá teploty, tak bych dceru zatím nezatěžovala dalším vyšetřením. Pokud by se alarm znovu opakoval, navštivte pediatra znovu. Dále by pak bylo vhodné vyšetření kardiologem, event. v krajním případě hospitalizace s monitorací EKG. Pokud je podložka skutečně nová a máte doklad o její koupi, nechte překontrolovat zdarma na servisu v Jablonci n. N. Pokud je podložka více jak 2 roky stará nebo je po dalším dítěti, doporučuji nákup nové podložky.

jaroslava tobolkovs

pupicek

11.7.2017 19:28

Dobry den. Dnes nam.je ,9 dni a porad mame v pupiku zaschlou krev. Vecer vycistime a do rana je zpet. Chci se zeptat zda je to normalni. Dekuji

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: pupicek

12.7.2017 14:36

Dobrý den, pokud je krev zaschlá a je jí jen trochu, normální to je. Čistěte pupík ráno i večer dál. Pokud by krve přibývalo, či se začla objevovat čerstvá krev, navštivte pediatra svého dítěte.

Lenka

11.7.2017 13:38

Dobrý den, čím mohu pomoci svému 4-letému dítěti, když má neštovice a hodně ho to svědí?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď:

12.7.2017 14:27

Dobrý den, pokud ho to hodně svědí, můžete mu podat např. fenistilové kapky v dávce dle hmotnosti dítěte a pokud používáte tekutý pudr, tak ho nepoužívejte. Pudr při zasychání svědění ještě zhorší.

Tereza Štěpánová

Nespavost

4.7.2017 20:16

Dobrý den chtela bych se zeptat. Syn 13 měsíců po návratu z téměř měsíčního pobytu nechce skoro vůbec spát jak v noci tak přes den,je něco jak bych mu mohla pomoct k celkovému zklidnění nebo tak? Pořád jen brečí a vzteká se . Tam spinkal nádherné celou noc i dvakrát přes den klidně 3 hodiny. Byl hodný a hrál si .dekuji

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Nespavost

6.7.2017 12:37

Dobrý den, pokud jste byli s malým v destinaci, kde je velký časový posun, je možné, že to bude chvíli trvat, než se malý s tímto posunem vnitřně srovná. Zkuste dát malého spát hned, když se Vám zdá unavený, pokud je to možné. Nepřetahujte ho. Zkuste si udělat spolu spací rituál a ten se snažte dodržovat alespoň do té doby, dokud opět nezačne spát. Pokud spí v postýlce, dejte mu svou ruku skrz postýlku a hlaďte ho, šimrejte, zpívejte, vyprávějte pohádku, atd. Pokud spí s Vámi v posteli, lehněte si s ním a uspěte ho, opět ho můžete šimrat, atd. Je možné, že chce být s Vámi a cítit Vaši blízkost a bezpečí. Snažte se ho dát spát zhruba ve stejnou dobu, pokud to jde. Snažte se omezit veškeré věci, které by ho mohly rušit – při uspávání dobře zatemněte místnost, zavřete si dveře, televize by měla být vypnutá, ale i např. mobilní telefon nechte ve vedlejší místnosti. Na uspávání si nechte dostatek času. Pokud jste Vy sama ve stresu, snažte se ho eliminovat, neboť Vaše dítě to vycítí, a pak je uspávání o to horší. Pokud na noc nepije mléko, dejte mu meduňkový či heřmánkový čaj. Pokud by to trvalo déle a nedocházelo by ke zlepšení, nebo naopak by docházelo ke zhoršení, navštivte pediatra svého dítěte, aby vyloučil organickou příčinu obtíží.

1 6 11 15 16 17 18 19 20

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny