Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

CerstvaMaminka

14.6.2017 21:53

Dobrý den, kojím, ale mám popraskané bradavky a kojení je pro mě bolestivé, jak si mohu pomoci, abych zároveň mohla kojit?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď:

14.6.2017 22:19

Dobrý den, pokud máte rozpraskané bradavky, zkontrolujte techniku přisátí dítěte - dítě by mělo při pití z prsu mít v ústech nejen bradavku, ale i část dvorce, a dále by mělo být ve vhodné poloze. Nejlepší by bylo, když byste alespoň 1 kojení provedla u pediatra svého miminka a ten Vám zkontroloval techniku kojení, popř. zkontaktujte laktační poradkyni. Dále můžete zkusit kojit přes silikonové kloboučky, eventuelně odstříkávat/odsávat. Po každém kojení nechte zaschnout kapku Vašeho mateřského mléka na bradavkách, nebo bradavky namažte bepanthenem. Můžete použít i hydrogelové hojící prsní vložky.

Karolína

Kolik mléka potřebuje 12 měsíční dítě?

7.6.2017 11:41

Dobrý den....dcerka byla od začátku kojená, ale později asi tak od 9 měsíců měla kojení jen ráno a večer, případně někdy přes den trošku cucla. Mám dojem, že ona vždycky pila spíše menší dávky. Jde mi o to, kolik mléka a kolikrát denně by mělo vypít malé dítě pro zdravý vývoj??? Byl jí nedávno jeden rok. Jak by to tedy mělo být? Děkuji moc Karolína

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Kolik mléka potřebuje 12 měsíční dítě?

7.6.2017 13:49

Dobrý den, od 1 roku by dítě mělo mít 300-320ml mléka denně. Počítají se do tohoto množství i ostatní mléčné výrobky - jogurty, tvarohy, sýry. To znamená, pokud sní za den např. 1 jogurt 150g a večer, nebo ráno vypije 150-170ml mléka (umělého, nebo nakojíte, nebo popř. později plnotučné pasterizované kravské), tak bude mít dostatečnou denní dávku.

Plamínek

Dotaz

6.6.2017 14:12

Jak mohu pomoci svému miminku při „prdíkách“?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Dotaz

6.6.2017 14:17

Pokud kojíte, snažte se nekonzumovat nadýmavé potraviny ( např. čerstvé pečivo, nadýmavá zelenina – brokolice, květák, zelí, ale i např. paprika, dále čokoláda, perlivé nápoje…). Dále nechte miminko po každém krmení dostatečně odříhnout, nepřekrmujte ho. Po odříhnutí ho můžete dát do pozice tzv. „tygříka“ – miminko leží svým bříškem na Vašem předloktí , ruce a nohy má volně, hlavičku má položenou ve Vaší loketní jamce. Nebo ho dejte do pozice tzv. „kolébky“ – opřete si ho zády o Váš hrudník a skrčte a mírně mu přitáhněte nožky směrem k bříšku. Můžete mu provést šetrnou masáž bříška krouživými pohyby po směru hodinových ručiček – toto ne bezprostředně po jídle, aby Vám miminko nezačalo zvracet. Můžete i použít volně prodejné probiotické přípravky – např. Biogaia,Biopron Junior, Espumisan.

Maminka

Co mohu ještě udělat, když horečka neklesá ani po podání léku proti horečce?

17.5.2017 13:09

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Co mohu ještě udělat, když horečka neklesá ani po podání léku proti horečce?

17.5.2017 13:10

Musíte zkontrolovat, zda jste podala dostatečnou dávku léku proti horečce dle váhy Vašeho dítěte. Dále můžete střídat lék s paracetamolem (např. Paralen) nebo ibuprofenem (např. Nurofen, Ibalgin) po 4 hodinách. K dalšímu snížení horečky použijte vlažnou sprchu nebo studené zábaly. Pokud horečka přetrvává, vyhledejte lékaře. Dávkování léků dle váhy dítěte: - paracetamol - 50mg/kg/den ve 3-4dávkách (po 6-8mi hodinách) - ibuprofen 30mg/kg/den ve 3 dávkách (po 8mi hodinách) Např. dítě vážící 10 kg: - Buď paracetamol 150mg na dávku - Nebo ibuprofen 100mg na dávku

Maminka

Odkdy mám začít srážet horečku u dítěte po očkování?

17.5.2017 13:08

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Odkdy mám začít srážet horečku u dítěte po očkování?

17.5.2017 13:10

Pokud je teplota naměřená rektálně („v zadečku“) po odečtení 0,5 stupně Celsia vyšší než 38 °C.

1 5 9 13 14 15 16 17

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny