Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Oli

Výběr matrace

2.10.2017 22:50

Dobrý den, vybírám matraci do postýlky a chci si ověřit, jak zjistit, že bude vhodná i pro použití Nanny. Vím, že nabízíte matrace testované s Nanny, ale obě jsou z polyuretanu a já bych na základě zkušeností i diskuzí volila kokosovou, případně kombinaci kokos-molitan nebo kokos-pohanka. Prý jsou vhodnější z hlediska pevnosti, roztočů i kvality. Bude mi s takovým typem matrace Nanny fungovat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Výběr matrace

3.10.2017 10:49

Dobrý den, matrace do max. výšky 12cm by Vám měla s nanny fungovat.

Aysel

četnost stolice u novorozence

24.9.2017 20:45

Dobrý den, mám čtyřtýdenní dceru, která je plně kojena a již 15 dní neměla stolici. Dostává Biogaiu a na střídačku Babycalm a Espumisan. Zkoušela jsem jí dávat kojeneckou vodu i jí "pomoci" teploměrem, ale odešly pouze větry. Myslím, že mléka mám dost. Bříško jí ale evidentně trápí, dělám masáže, nahřívám, cvičíme nožkami... Jak je možné, že se nevyprázdnila? Je skutečně možné, že všechno mléko spotřebuje a žádný odpad nevznikne? Děkuji.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: četnost stolice u novorozence

26.9.2017 10:56

Dobrý den, 15 dní je již delší doba, ale je to možné, růstové spurty jsou mimo jiné ve 3 týdnech a v 6 týdnech, takže je možné, že Vaše dcera má růstový spurt až nyní a většinu mléka spotřebuje. Pokud jí odchází větry, močí dostatečně a vypadá spokojeně, nemusíte se znepokojovat. Ale i přesto byste s ní měla navštívit pediatra, aby jí prohlédl a vyloučil jinou příčinu zácpy. Pokud Vaše dcera trpí kolikami – „bolení“ bříška, použijte jen 1 preparát. Není třeba používat všechny.

Barbora

Chodítko

15.9.2017 18:09

Dobrý den, mám 6-timěsíční dceru, chtěla bych se zeptat, zda je pro ní vhodné, abych jí pořídila chodítko, takové jak se do ní mimčo posadí a opírá se nožkama o zem?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Chodítko

15.9.2017 19:06

Dobrý den, toto tzv. "chodítko" není vhodné pro dítě v žádném věku, resp. mohlo by být přijatelné až pro dítě, které samo sedí a již se samo postaví min. s oporou - tzv. aktivní sed(do sedu se dostane samo a to nejčastěji z kleku, ne že je pasivně do sedu posazeno). Aktivní sed nejčastěji dítě umí mezi ukonč. 8.-10.měsícem věku, a to až poté, co začne samo lézt. Toto dítě již ale o toto chodítko určitě nebude mít zájem a neposadíte ho do něj, protože se všude, kam potřebuje, dostane samo. Pro Vaši 6-timěsíční dceru proto není vůbec vhodné. Je to z důvodu viz výše. Pokud byste dceru do něj "posadila", uškodila byste jí, protože nemá dostatečně vyvinuté svalstvo hlubokého stabilizačního systému, svalstvo zad, břicha ani nohou. To by vedlo k tomu, že by se v chodítku "zhroutila" a tzv. v něm "visela ", a musely by pracovat jiné svalové skupiny, navíc v nepřirozené poloze než je žádoucí pro přirozený vývoj dítěte. Dalším z důvodů je, že byste tímto dceru "nutila" přeskočit přirozený psychomotorický vývoj, což by mohlo vést nejen k motorickým problémům, ale i k problémům psychickým, např. zhoršené soustředění ve škole.

Martina

Předkožka

8.9.2017 09:32

Dobrý den, mám 3-měsíčního chlapečka, chci se zeptat, od kdy mám začít přetahovat předkožku?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Předkožka

8.9.2017 09:49

Dobrý den, u chlapečků stačí začít postupně uvolňovat předkožku kolem 0,5 roku věku. Začněte jemně přetahovat každý den při koupání ve vaně pouze do té míry, dokud se předkožka jemně napíná, nikdy ji nenapínejte násilím více ani rychlými pohyby, mohlo by dojít k mikrotrhlinkám, které se při hojení zjizví a následně nelze přetáhnout předkožka vůbec. Navíc jsou mikrotrhliny hodně bolestivé.

Kristýna

Čištění zoubků

2.9.2017 00:24

Dobrý den, chci se zeptat, kdy by se mělo začít s čištěním zoubků u dětí a zda hned od začátku je nutné používání zubní pasty?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Čištění zoubků

2.9.2017 23:53

Dobrý den, ideální čas, kdy je vhodné začít s čištěním zoubků Vašeho dítěte, je ihned při prořezání 1. zoubku, vhodné jsou tzv. "kousací" kartáčky, klasické kartáčky i silikonový kartáček na prst. Zubní pasta zpočátku není třeba, pokud ji chcete používat, použijte ji jen v úplně minimálním množství.

1 6 10 12 13 14 15 16 17 18 19

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny