Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Katka

Zduřelé prso u novorozence

25.3.2018 10:31

Dobrý den,mám 10denního syna a všimla jsem si, že má zduřelé prso, zarudlé není. Čím to může být?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Zduřelé prso u novorozence

25.3.2018 10:45

Dobrý den, zduřelé prso u Vašeho syna je velmi pravděpodobně způsobeno ještě přetrvávajícím vlivem estrogenů získaných od matky (od Vás). Jen to hlídejte, většinou to samo postupem času odezní.

Míla

Růst zoubků

10.3.2018 08:39

Dobrý den, mám 8měsíční dceru a zatím ještě nemá žádný zub prořezaný? Do kdy nejpozději by se měly objevit 1.zoubky?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Růst zoubků

11.3.2018 10:10

Dobrý den, většinou se první zoubky prořezávají kolem 6. měsíce věku, ale existují i odchylky, že dojde k prořezání zubu kolem 3.- 4.měsíce, ale i naopak kolem roku věku, každé dítě je individuální. Pokud by nedošlo u Vaší dcery k prořezání 1. zoubku do 1 roku věku, bylo by vhodné, abyste navštívila zubaře a domluvila se přímo s ním.

denisa

Monitor dechu

2.3.2018 19:16

Dobrý večer, chci se zeptat, jestli hrozí nějaké riziko, když nemám monitor dechu Nanny nový, ale půjčený od kamarádky po jednim dítěti? Nechci si nic vyčítat. Děkuji.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Monitor dechu

3.3.2018 16:50

Dobrý den, pokud víte, jak se s monitorem zacházelo, např. že nespadl na zem, kamarádka ho kupovala nový, má originální doklad a monitor není starší víc než 2 roky, můžete si ho nechat překontrolovat bezplatně přímo v Jablotronu. Pokud je monitor starší víc než 2 roky, bylo by lepší pořídit si novou snímací podložku. Podložka stářím může ztrácet svou citlivost.

Jana

Suchá kůže u novorozence

25.2.2018 09:53

Dobrý den, mám syna, který je nyní týden starý a stále má hodně suchou pokožku,čím ho můžu mazat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Suchá kůže u novorozence

25.2.2018 10:52

Dobrý den, kůži syna hodně promašťujte, nejlépe několikrát denně, nejvhodnější je jakákoli přírodní kosmetika, která neobsahuje konzervanty, parabeny a další látky, pokud možno bez parfemace, nejlépe ve formě oleje, přímo určená pro dětskou pokožku, např. saloos, weleda, hipp, atd. Dále koupat stačí ob den a do koupele vždy přidejte pár kapek oleje, který používáte na namazání syna. Při osušení jen lehce zabalte syna do bavlněné osušky, poté sundejte a namažte ho.

Veronika Kopecká

dotaz

15.2.2018 11:57

Dobrý den chtěla bych vás poprosit o radu na co se mám připravit , jdu se svým 6měsíčním chlapečkem na nefrologické vyšetření a nikdo mi pořádně neřekl co se bude dít, má úzkou předkožku(překážka v močení) a při uz vyšetření máme napsáno jednou že L- pánvička rozdělena na dva výrazné dendrity. Prosím o vysvětlení, už jsem z toho nešťastná. Dekuji za odpověď

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: dotaz

17.2.2018 12:47

Dobrý den, v nefrologické poradně Vám syna lékař prohlédne, prohlédne mu fimozu, prohmatá bříško, provede mu ultrazvuk ledvin, je to neinvazivní vyšetření, nemáte se čeho bát. Na dalším postupu se domluvíte přímo s ním, nebojte se na vše zeptat. Jinak fimoza u 6timěsíčního dítěte je zcela fyziologická, od tohoto věku ji můžete začít postupně rozvolňovat, nejlépe ve vaně, stačí 1x denně, jen lehce tahem dolů směrem ke kořeni penisu, ale jen tam, kam to jde lehce, nesmíte přetahovat násilím. Tzn. pokud má úplnou fimozu, stačí jen zatáhnout i o 1-2mm a chvíli držet, i méně. Špatně se to popisuje, nejlepší by bylo, když by Vám to buď na nefrologii, kam jdete, nebo pediatr Vašeho syna názorně ukázal. Fimoza by mohla být problém, pokud Váš syn trpí na opakované infekce močových cest, protože pod předkožkou se mohou hromadit bakterie, pak by bylo nejspíše třeba řešit její rozvolnění dříve. K nálezu z ultrazvuku se nemůžu vyjádřit, protože dle Vašeho popisu chybí ve zprávě další potřebné věci. Nicméně provede se kontrolní ultrazvuk, a pokud by tam něco bylo, lékař by Vám to určitě řekl a dohodli byste se na dalším postupu. Opravdu se nebojte zeptat a vše, čemu nerozumíte, si nechte vysvětlit.

1 6 8 9 10 11 12 13 14 15 20

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny