Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Nebo si prohlédněte již zodpovězené dotazy níže.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Veronika Kopecká

dotaz

15.2.2018 11:57

Dobrý den chtěla bych vás poprosit o radu na co se mám připravit , jdu se svým 6měsíčním chlapečkem na nefrologické vyšetření a nikdo mi pořádně neřekl co se bude dít, má úzkou předkožku(překážka v močení) a při uz vyšetření máme napsáno jednou že L- pánvička rozdělena na dva výrazné dendrity. Prosím o vysvětlení, už jsem z toho nešťastná. Dekuji za odpověď

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: dotaz

17.2.2018 12:47

Dobrý den, v nefrologické poradně Vám syna lékař prohlédne, prohlédne mu fimozu, prohmatá bříško, provede mu ultrazvuk ledvin, je to neinvazivní vyšetření, nemáte se čeho bát. Na dalším postupu se domluvíte přímo s ním, nebojte se na vše zeptat. Jinak fimoza u 6timěsíčního dítěte je zcela fyziologická, od tohoto věku ji můžete začít postupně rozvolňovat, nejlépe ve vaně, stačí 1x denně, jen lehce tahem dolů směrem ke kořeni penisu, ale jen tam, kam to jde lehce, nesmíte přetahovat násilím. Tzn. pokud má úplnou fimozu, stačí jen zatáhnout i o 1-2mm a chvíli držet, i méně. Špatně se to popisuje, nejlepší by bylo, když by Vám to buď na nefrologii, kam jdete, nebo pediatr Vašeho syna názorně ukázal. Fimoza by mohla být problém, pokud Váš syn trpí na opakované infekce močových cest, protože pod předkožkou se mohou hromadit bakterie, pak by bylo nejspíše třeba řešit její rozvolnění dříve. K nálezu z ultrazvuku se nemůžu vyjádřit, protože dle Vašeho popisu chybí ve zprávě další potřebné věci. Nicméně provede se kontrolní ultrazvuk, a pokud by tam něco bylo, lékař by Vám to určitě řekl a dohodli byste se na dalším postupu. Opravdu se nebojte zeptat a vše, čemu nerozumíte, si nechte vysvětlit.

Lucie Heberová

Monitor dechu signalizuje, že miminko dýchá méně jak 8x za min

9.2.2018 12:30

Dobrý den, v současné době je mému chlapečkovi 6 měsíců. Před týdnem signalizoval monitor dechu, že malý dýchá málo, tedy dle návodu méně jak 8x za min. Po testu, zda monitor dechu funguje, jak má, jsem tedy s malým navštívila pohotovost v nemocnici. Uvedla bych, že malý tu noc špatně spal, byl plačtivý, usnul až v půl třetí ráno (prořezávají se mu zoubky) a měl rýmu. Monitor pak signalizoval kolem půl osmé ráno. Lékařka malého vyšetřila, uvedla, že dýchání má čisté, rovněž srdíčko tluče správně. Dále jsme byli na kontrole u naší praktické dětské lékařky, která rovněž neshledala nic závažného. Dnešního dne v půl šesté ráno (opět pro proplakané noci, kdy tedy dnes usnul již kolem jedné hodiny) monitor opět signalizoval, že malý málo dýchá. Nebyl promodralý, pouze se mi zdál bledší a opět koukal unaveně a myslím, že dost vyděšeně. Neplakal. Chtěla bych se Vás zeptat, zda se mám nějakým způsobem znepokojovat a zkusit navštívit ještě jiného lékaře. Ptám se, že ve mně dost vzbuzuje obavy, že když byl tak monitor dechu vyvinut, aby signalizoval, když kojenec dýchá méně jak 8x za min, že by to mohlo poukazovat na nějaký závažnější problém. Ještě bych řekla, že naše dětská lékařka je k monitoru dechu dost skeptická, kdy mi řekla, že kolem půl roku, že je ten monitor už zbytečný, protože miminko se už pohybuje a tím se dechy nezaznamenávají. To mi připadá dle mého selského rozumu jako dost nepravděpodobné, protože v tomto případě, kdyby se miminko hýbalo, tak přeci monitor zaznamená ty pohyby jako nádechy a rozhodně nebude signalizovat, že dýchá málo? Ještě bych se chtěla zeptat, zda máte zkušenosti s napojením dvou podložek v jedné postýlce k jedné jednotce. Já to tak mám napojené na základě doporučení známých a i vzhledem k tomu, že je u jednotky prodlužovací kabel s rozdvojkou, tak mi to tak přijde logické. Nicméně na technické lince mi operátorka řekla, že by to takto napojené být nemělo, že se třeba mohou desky rušit. Já si ale opět myslím, že by to maximálně ukázalo více nádechů než miminko ve zkutečnosti dýchá a ne méně (v případě že by leželo přes obě podložky a obě by počítaly jeden nádech, tedy jednotka by myslela, že se nadechl dvakrát). Když jsem to testovala, tak to fungovalo správně i s takto napojenými podložkami. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Monitor dechu signalizuje, že miminko dýchá méně jak 8x za min

11.2.2018 21:30

Dobrý den, tím, že Vašeho syna vyšetřil opakovaně pediatr a konstatoval, že jeho stav je v pořádku, bych se uklidnila. Samozřejmě nikdy nelze vyloučit, že k podobné příhodě nedojde znovu. Nicméně, tím, že se to stalo opakovaně, ale malý dýchal normálně, bych být Vámi i z hlediska toho, že je Váš syn již 6 měsíců starý, přemýšlela o tom, že monitor postupně přestanu používat. Miminko je v tomto věku již skutečně mnohem pohyblivější a může se stát, že se dostane ať už částí těla, nebo dokonce i celým tělem z podložky pryč, a tak začne monitor alarmovat, i když dítě dýchá zcela normálně. I SIDS( tedy syndrom náhlého úmrtí kojence) je nejvíce pravděpodobný do věku 6ti měsíců. Dají se samozřejmě provést ještě jiná vyšetření, která jsou ale pro dítě, které jinak prospívá, při běžném klinickém vyšetření má vše v normě, zbytečně zatěžující. Můžete se o všem domluvit s Vaším ošetřujícím pediatrem. Podrobnější odpověď o jaká vyšetření se jedná viz mé odpovědi na otázky níže týkající se monitoru dechu zde na stránkách. K Vaší další otázce, určitě bych nenapojovala 2 podložky k 1 monitoru zároveň, protože opravdu může docházet k rušení, ke špatnému snímání dechů, a poté ke špatnému vyhodnocení. Navíc dítě by leželo jen na 1 podložce, na 2. jen minimálně nebo vůbec a snímání dechů - tedy dýchacích pohybů, ne pohybů celého dítěte - je tímto také narušeno. Další věcí je, že dle rozměrů podložky (305x500x15mm) byste ani 2 podložky do dětské postýlky klasických rozměrů (120x60/max.70cm) vedle sebe nemohla napojit, protože by se tam nevešly. Kdyby se vešly, tak ale u postýlky se šířkou 60cm, by se určitě lehce nadzvedávaly, a tak by opět nesnímaly správně. Dále by tedy max. mohly být umístěny za sebou, to ale ztrácí úplně smysl, protože by 1. nebo 2. nemohla snímat dýchací pohyby dítěte.

Jana

Sekrece z očí

3.2.2018 20:03

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Mám 4týdenní dceru a dnes ráno měla lehce zalepené oči, když se probudila, vypadalo to jako ospalky, ale bylo toho více. Chtěla jsem se zeptat, jestli jí něco můžu dát, než s ní půjdu k její paní doktorce?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Sekrece z očí

3.2.2018 20:30

Dobrý den, dceři krusty "ospalek" odstraňte použitím vatového tamponku politého převařenou vodou, na každé oko použijte nový vatový tampon. Vždy vytírejte směrem od zevního koutku oka k vnitřnímu koutku. Dále můžete podat do každého oka 1 kapku očního dezinfekčního přípravku( např. Ocuflash) každé 3 hodiny přes den- tento přípravek je volně prodejný. Pokud by se sekrece z očí u Vaší dcery zhoršovala, navštivte co nejdříve pediatra, který Vám pak může předepsat i jiné oční kapky, které už jsou ale vázány na recept.

Eva

Nedostatek mléka?

26.1.2018 13:45

Dobrý den, mám 3týdenní miminko, plně kojím, malý prospívá dobře, přes den vypadá spokojeně, ale poslední 2 dny vždy večer kolem 20.hod. než má jít syn spát, tak se krátce po začátku kojení začne vztekat a odtrhne se od prsu. Tak vyměním prs, chvíli saje, ale za chvíli se znovu odtrhne a brečí, a pak už se nepřisaje. Nakonec brekem usne. Když zkusím zmáčknout prs, tak z 1. již nevytlačím nic, z 2. mi mléko trochu teče. Nevím jestli nemám málo mléka, jak bych mohla zvýšit jeho množství? Nebo čím by to mohlo být, že se syn tak vzteká? Při dalším kojení, které je cca kolem půlnoci, už pije klidně? Přes den kojím po 3-4 hodinách.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Nedostatek mléka?

27.1.2018 15:34

Dobrý den, důvodů může být více. Je možné, že kolem 20.hod. je syn už hodně unavený, a proto se přisaje jen na chvíli, a pak se začne odtrhávat a již se nechce téměř přisát. Zkuste ho nakojit třeba o 15 minut dříve, záleží, jak je to také dlouho od předešlého kojení. Dalším důvodem může být, že trpí kolikou. Začne ho bolet bříško, a proto se od prsu odtrhává. Vyhněte se všem dráždivým jídlům – např. kořeněná jídla, čokoláda, čerstvé pečivo a další nadýmavé potraviny, ale i např. perlivé nápoje. Další příčinou může být, že máte méně mléka, než Váš syn potřebuje. Kolem 3 týdnů věku se navíc objevuje růstový spurt, při kterém má dítě na přechodnou dobu větší potřebu mateřského mléka. Ale nebojte se, většinou to trvá pár dní, než se mléko dotvoří dle potřeby miminka, chce to jen vydržet a kojit. Laktaci můžete zvýšit mnoha způsoby – pijte dostatek tekutin, vhodné jsou i čaje určené přímo kojícím matkám, jezte pestrou stravu, nedělejte pauzy v kojení delší jak 3 hodiny, platí to nejen přes den, ale i v noci.,,tzn. buď syna vzbuďte, nebo event. odstříkejte z 1 prsu např. za 2 – max. 3 hodiny od posledního kojení, a z 2. prsu pak nakojte(což u Vás vychází dle Vašeho popisu kolem půlnoci), ale lepší je syna v noci vzbudit. Sledujte, zda má syn dostatek pomočených plen za den, zda má pravidelnou stolici, zda je po nakojení spokojený. Pokud máte možnost, můžete si půjčit kojeneckou váhu a zvážit syna před kojením a po kojení, a tím zjistíte, kolik vypije na 1dávku. 3týdenní novorozenec by měl vypít zhruba 150ml na 1 kg jeho váhy za 24 hodin rozdělené do 8-12 dávek (dle frekvence kojení- po 2-3hodinách). Když dám příklad: kdyby Váš syn vážil 4kg, tak by měl vypít za 24hodin 600 ml, což znamená, že na 1 dávku by měl vypít 75ml, pokud by se kojil po 3 hodinách. Event. 50ml na 1 dávku, pokud by se kojil po 2 hodinách. Kdyby se Vám zdálo, že i přesto máte mléka méně a že Váš syn má i méně pomočených plen, je vhodné, abyste navštívila osobně pediatra Vašeho syna, nechala syna převážit a domluvila se na dalším postupu přímo s ním.

Denisa

Opruzeniny

20.1.2018 09:27

Dobrý den,mám 6měsíční dceru a nyní se mi začala hodně opruzovat v oblasti plínky, přitom se jí ještě navíc prořezávají zuby, můžete mi prosím poradit co s tím?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Opruzeniny

20.1.2018 16:24

Dobrý den, při růstu zoubků může být přechodně moč agresivnější, a pokud je dcera v plínce dlouho, může ji i více dráždit, a proto se rychleji oprudí. Proto pokud můžete, přebalujte ji častěji, zadeček a oblast genitálií omyjte vodou, nepoužívejte vlhčené ubrousky. Když je dcera vzhůru, nechte ji bez plínky, jen na nepromokavé podložce, ať může kůže větrat. Při každém přebalení ošetřete oblast genitálií a zadečku přípravkem určeným na opruzeniny ( např. Rybilka, Sudocream, Bepanthen, atd.- každému dítěti vyhovuje něco jiného). Pokud by se stav kůže Vaší dcery nezlepšil nebo se naopak ještě zhoršil, navštivte pediatra.

1 6 7 8 9 10 11 12 13 15 19

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny