Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Dotazy můžete vkládat online.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Jitka

Pád na hlavu

21.5.2018 10:06

Dobrý den, mám 14timěsíční dceru. Před chvílí mi spadla z gauče vysokého asi 40 cm ze sedu dozadu na plovoucí podlahu a udeřila se při tom do hlavy. Hned brečela, v bezvědomí nebyla, na hlavě nic nemá, jen se začíná tvořit boule, ale nekrvácí to. Teď už si normálně hraje a směje se. Mám s ní jet na pohotovost?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Pád na hlavu

21.5.2018 10:22

Dobrý den, pokud dcera nebude zvracet a bude se chovat normálně, bude mít stejně široké zornice, které budou reagovat na světlo(tzn. když na ně posvítíte, tak se zúží, pokud dáte světlo pryč, tak se rozšíří) k lékaři nemusíte. Ale nyní aspoň 2 noci za sebou ji min. 3x za noc vzbuďte do plného vědomí tak, aby byla schopná na Vás zareagovat. Pokud by se jakkoli změnilo její chování, nebo začala zvracet, byla by spavější, atd., neprodleně ji nechte vyšetřit lékařem.

Eva

3měsíční dítě plně kojené a horko

13.5.2018 11:01

Dobrý den, mám 3měsíčního syna, plně kojím, chtěla bych se zeptat, zda mu mám v tomto horku ke kojení ještě přidat čaj nebo vodu?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: 3měsíční dítě plně kojené a horko

13.5.2018 11:07

Dobrý den, pokud máte dostatek mléka, syn dostatečně močí, tak nemusíte v tomto věku přidávat ke kojení ještě čaj nebo vodu.

Veronika

Monitor dechu

3.5.2018 11:17

Dobrý den, mám půjčený monitor dechu Nanny od kamarádky po jednom dítěti, používaný necelé ctyři měsíce, ale zakoupeny asi před pěti lety. Někde jsem četla, že se doporučuje po dvou letech poslat na servis. Chtěla jsem se zeptat jestli je to nutné, když normálně funguje

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Monitor dechu

5.5.2018 09:52

Dobrý den, pokud jste si jistá, že funguje správně, tak ho můžete používat.

Michaela

Neštovice-inkubační doba

28.4.2018 20:28

Dobrý den, mám 3letou dceru a před 3 dny jsme byly v tělocvičně s holčičkou, o které jsem se dnes dozvěděla, že u ní druhý den po cvičení propukly neštovice. Chtěla jsem se zeptat, zda je riziko, že je dcera od této dívenky chytila? A pokud ano, tak jaká je inkubační doba?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Neštovice-inkubační doba

29.4.2018 20:36

Dobrý den, je poměrně vysoká pravděpodobnost, že se Vaše dcera od dané dívenky nakazila, zvlášť pokud si hrály spolu nebo blízko sebe. Neštovice mají nejčastěji inkubační dobu 10-14 dní (někdy může být až 21 dní) od kontaktu s nemocným dítětem. Dítě je infekční již 3 dny před samotným výsevem neštovic (puchýřků), a poté po celou dobu výsevu puchýřků, do zaschnutí posledního puchýřku. Pokud jsou všechny puchýřky zaschlé a netvoří se nové, dítě již infekční není.

Irena Lišková

monitor dechu nebo pořídit chůvičku

20.4.2018 10:09

Dobrý den, je lepší pořídit si pro novorozence monitor dechu nebo stačí chůvička. Uvažujeme o koupi a nevíme, pro co se rozhodnout. Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: monitor dechu nebo pořídit chůvičku

23.4.2018 20:16

Dobrý den, záleží to na Vás, ale chůvička, i když má video včetně zvuku a miminko na ní vidíte, Vám nikdy nenahradí funkci monitoru dechu a to, že monitor začne alarmovat, pokud se dítě déle jak 20s nenadechne. Toho, že dítě nedýchá, si nemusíte všimnout na chůvičce poměrně dlouhou dobu, a poté již může být pozdě.

1 2 3 4 7 9 12

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Názory rodičů

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají ostatní rodiče s monitorem dechu Nanny.

Přečíst si názory rodičů

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny