Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Dotazy můžete vkládat online.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Marie

Popálenina

23.11.2017 20:30

Dobrý den,mám 2letou dceru a bohužel si sáhla na rozpálenou plotnu,hned sice ručičku stáhla a začala brečet,ale i přesto má na dlani puchýře,hned jsme to chladili studenou vodou.Mohu jí to něčím namazat?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Popálenina

24.11.2017 08:55

Dobrý den, na popáleniny se v rámci první pomoci nemá mazat nic, pouze chladit proudem studené vody a ve Vašem případě byste měli nechat prohlédnout popáleninu dcery na chirurgii.

Tereza

ATB u dětí

23.11.2017 17:31

Dobrý den, ráda bych s Vámi zkonzultovala vhodnost nasazené léčby. Na tříměsíční prohlídce jsme měli očkovat první dávku Hexy. Jelikož mám angínu a dceři teklo z nosu, navrhla doktorka streptest, který jsme udělali a který byl pozitivní. Nechala jsem ho udělat i ostatním dětem a dcera (2 roky) je negativní, syn (3,5 r) pozitivní. Synovi diagnostikovala ještě obstrukční bronchitidu. CRP se nikomu nedělalo. Dceři nasadila Augmentin, synovi Klacid, Ventolin a Flixotide. Jeden známý lékař (ne pediatr) se velmi divil nad předepsáním Augmentinu, konkrétně říkal, že lékem první volby mají být klasické peniciliny (tedy fenoxymethylpe­nicilin = acidostabilní penicilin V - Ospen, PenBene nabo Klacid). Příměs kyseliny klavulanové (acidum clavulanicum), jakožto inhibitoru širokospektrých beta-laktamas, je prý k ničemu. Augmentin a další podobné přípravky, které jsou založeny na kombinaci aminopenicilinu s inhibitory beta-laktamas, se prý používají u infekcí, kde je podezření na patogena, který může tvořit enzym, který by nechráněný penicilin rozložil. Ještě hovořil o kyselině klavulanové... Sama tomu nerozumím ani trochu, ale na tomto základě nemám z léčby dobrý pocit. Hlavně proto, že dětem "na první pohled" nic nebylo, jedly, běhaly, spaly, jen syn měl rýmu a kašel, obě dcery rýmu, přičemž ta mladší jen trochu (tekla jí z nosu voda). Je podle Vás nasazená léčba vhodná a nutná? Druhý dotaz se týká prostřední zatím zdravé dcery - je možné, že by jako jediná neonemocněla? (manžel dostal dnes také ATB, i když v podstatě "na přání" - výtěr se nedělal, CRP měl 22, krk trochu zarudlý, ale protože máme doma angínu a manžel je astmatik, dostal OSPEN - jsem za tento přístup celkem naštvaná, ale to už je jiná věc) Poslední dotaz se týká obecně používání prostředků na kašel a rýmu. Nyní máme doma Ditustat, Stoptussin, kapky s Neomycinem a Dithiaden. Já nejsem příznivcem tlumení kašle a rýmy, myslím, že mají svůj účel, když jsem byla malá, rodiče mi nic nedávali, vždy jsem si rýmu "odsmrkala a odkašlala", ale vlastně nevím, co je dobře. Pokud už nějaké kapky podávám, má smysl to dělat jen nárazově při obtížích (jako např. jen před spaním a ne 4x denně jak se píše na krabičce)? Omlouvám se za obsáhlý dotaz a moc děkuji, Tereza.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: ATB u dětí

24.11.2017 11:04

Dobrý den, děkuji za dotaz, nemusíte se omlouvat. Pokud měla dcera pouze rýmu, neměla horečku, streptest na místě nebyl, další je věk dítěte, u 3 měsíčního dítěte je velmi malá pravděpodobnost, že by onemocnělo angínou, nicméně pokud tedy streptest vyšel pozitivní, bylo na místě nasazení antibiotik, dcera by je měla v každém případě ale brát 10 dní a dobrat je, když už byly nasazeny. Lékem 1. volby na angínu je stále např. Ospen(= fenoxymethylpenicilin). Pokud je alergie na penicilin, poté se teprve dává klarithromycin(např. Klacid). Augmentin určitě ne, navíc pokud by měla mononukleozu, což je velmi nepravděpodobné, ale ze začátku může mít podobný klinický obraz jako angína, tak by se jí po augmentinu vysela vyrážka. V každém případě nyní už by měla dcera dané atb dobrat. Augmentin je širokospektrý penicilin - amoxicilin, jehož účinek je potencován(= zesílen) kyselinou klavulanovou. Používá se v jiných indikacích. Dále to samé platí u staršího syna a dcery, pokud nemají příznaky angíny (horečky, bolesti v krku), neměl by se dělat výtěr z krku vůbec, toto se provádělo dříve, nyní se již nedoporučuje, i z hlediska toho, že mohou být i bezpříznakoví nosiči – tzn. lidé, kteří mají výtěr na streptokoka pozitivní, ale nevykazují známky daného onemocnění. Nicméně pokud už se výtěr krku provede a streptokok se vykultivuje, málokterý pediatr si dovolí atb nenasadit, kvůli možným ledvinným komplikacím, ke kterým by mohlo, ale nemuselo kvůli streptokoku dojít. Pokud by se atb nenasadila, je třeba vždy vyšetřit moč a pohlídat do budoucna jakoukoli infekci močových cest. Váš další dotaz ohledně léků na kašel a rýmu. Při běžné rýmě i kašli bych řekla, i ze své vlastní zkušenosti, je důležitější odsávat u menších dětí, u větších pořádně smrkat, event. zvlhčit nos přípravky obsahující mořskou vodu, až pokud je nos hodně ucpaný nebo trvá déle, použít klasické nosní kapky, ty by se neměly užívat déle než 7 dní. Můžete je užít i nárazově. Při kašli, pokud je kašel suchý můžete použít antitusika – např. Stoptussin, pokud pak bude vlhký, můžete použít mukolytika a sekretolytika – např. Mucosolvan. Neužívejte antitusika a mukolytika najednou. Ale není nutné tyto podpůrné léky podávat, záleží to na Vás a na Vašem dítěti. Každé dítě je individuální a každému zabírá něco jiného. Pokud v noci kašel hodně budí, lze podat i dithiaden, neměl by se podávat dlouhodobě, pokud to není nutné. Na kašel dobře zabírá i olejový zábal na hrudník na noc, pokud si ho dítě nechá dát. Dále zvýšená poloha, zvlhčovat vzduch. Pokud trvá kašel déle, nebo se přidají teploty, je určitě na místě, aby Vaše dítě vyšetřil pediatr.

Sabina

Oblékání novorozence

15.11.2017 15:47

Dobrý den,mám 3týdenního chlapečka a chtěla bych se zeptat,jak moc ho mám oblékat v tuhle dobu,když je v kočárku ve fusaku?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Oblékání novorozence

16.11.2017 15:11

Dobrý den, oblečte svému miminku zhruba o 1 vrstvu více, než máte Vy, což znamená např. body s dlouhým rukávem, punčocháče, mikina, čepička stačí i bavlněná, a pak ho dejte celé do kombinézy – např. flísová nebo bavlněná, a teprve poté do fusaku. Zda není miminko přehřáté zjistíte mimojiné sáhnutím pod krk či za zátylek

Marketa

Ryma u novorozence

9.11.2017 10:17

Dobry den,mam dotaz,mam 3tydenni holcicku a ma asi rymu.Muzu ji na to neco dat? Jinak teplotu zatim nema,pije mene,ale cura dost.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Ryma u novorozence

9.11.2017 10:44

Dobrý den, stříkejte roztok mořské vody do nosu a odsávejte odsávačkou, nejlépe na vysavač, zvlhčete vzduch a zvyšte dceři polohu při spaní. Pokud by se objevily teploty, nebo by se začala zadýchávat při pití, méně by močila, navštivte ihned pediatra.

plany poplach?

28.10.2017 12:37

Dobry den, mame monitor dechu nanny. Nekolikrat nam uz hlasil poplach. Miminko tvrde spalo, dech jsem neslysela ani necitila pohyby hrudnicku. Kdyz jsem s ni trosku zatrasla, hlasite se nadechla. Co mam delat? Bojim se i jen jit na prochazku, aby mi v kocarku tvrde neusnula a zase neprestala dychat. Miminku jsou 3 tydny, ale narodilo se o mesis pred terminem c.s. kvuli castecne odloucene placente.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: plany poplach?

1.11.2017 09:32

Dobrý den, pokud Vám již několikrát monitor hlásil poplach, bylo by vhodné, abyste Vaše miminko co nejdříve nechala vyšetřit pediatrem. Dále si můžete pořídit druhou nanny podložku, která se dá použít přímo v kočárku. Popř. zkontrolujte, zda Vám miminko leží přímo na podložce a zda na podložku přímo naléhá matrace, bez jakékoli možné mezery, popř. umístit podložku přímo pod prostěradlo. Vaše miminko se narodilo mírně nezralé, u některých může docházet k tomu, že mezi jednotlivými nádechy má delší pauzu než 20s, a proto monitor alarmuje, a tím se miminko probudí, je to dáno nevyzrálostí dechového centra v mozku. Postupem času by tyto epizody měly postupně zcela vymizet, podle toho, jak vyzrává dechové centrum. U každého miminka to je ale individuální.

1 2 3 4 6 7

Lékařka online

Miminko špatně spí nebo ho bolí bříško? Jak mu pomoci, se zeptejte maminky a dětské lékařky MUDr. Lucie Skálové.

Zeptat se lékařky

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny