Nanny přímo od výrobce

Pouze u nás koupí monitoru dechu miminka přispíváte do nemocnic

Lékařka online

Pokud si nejste jistí s čímkoliv ohledně péče o miminko, neváhejte se poradit s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Dotazy můžete vkládat online.

Vložit dotaz


*


*

Pole označená * jsou povinná
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami poradny.

Barbora

Chodítko

15.9.2017 18:09

Dobrý den, mám 6-timěsíční dceru, chtěla bych se zeptat, zda je pro ní vhodné, abych jí pořídila chodítko, takové jak se do ní mimčo posadí a opírá se nožkama o zem?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Chodítko

15.9.2017 19:06

Dobrý den, toto tzv. "chodítko" není vhodné pro dítě v žádném věku, resp. mohlo by být přijatelné až pro dítě, které samo sedí a již se samo postaví min. s oporou - tzv. aktivní sed(do sedu se dostane samo a to nejčastěji z kleku, ne že je pasivně do sedu posazeno). Aktivní sed nejčastěji dítě umí mezi ukonč. 8.-10.měsícem věku, a to až poté, co začne samo lézt. Toto dítě již ale o toto chodítko určitě nebude mít zájem a neposadíte ho do něj, protože se všude, kam potřebuje, dostane samo. Pro Vaši 6-timěsíční dceru proto není vůbec vhodné. Je to z důvodu viz výše. Pokud byste dceru do něj "posadila", uškodila byste jí, protože nemá dostatečně vyvinuté svalstvo hlubokého stabilizačního systému, svalstvo zad, břicha ani nohou. To by vedlo k tomu, že by se v chodítku "zhroutila" a tzv. v něm "visela ", a musely by pracovat jiné svalové skupiny, navíc v nepřirozené poloze než je žádoucí pro přirozený vývoj dítěte. Dalším z důvodů je, že byste tímto dceru "nutila" přeskočit přirozený psychomotorický vývoj, což by mohlo vést nejen k motorickým problémům, ale i k problémům psychickým, např. zhoršené soustředění ve škole.

Martina

Předkožka

8.9.2017 09:32

Dobrý den, mám 3-měsíčního chlapečka, chci se zeptat, od kdy mám začít přetahovat předkožku?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Předkožka

8.9.2017 09:49

Dobrý den, u chlapečků stačí začít postupně uvolňovat předkožku kolem 0,5 roku věku. Začněte jemně přetahovat každý den při koupání ve vaně pouze do té míry, dokud se předkožka jemně napíná, nikdy ji nenapínejte násilím více ani rychlými pohyby, mohlo by dojít k mikrotrhlinkám, které se při hojení zjizví a následně nelze přetáhnout předkožka vůbec. Navíc jsou mikrotrhliny hodně bolestivé.

Kristýna

Čištění zoubků

2.9.2017 00:24

Dobrý den, chci se zeptat, kdy by se mělo začít s čištěním zoubků u dětí a zda hned od začátku je nutné používání zubní pasty?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Čištění zoubků

2.9.2017 23:53

Dobrý den, ideální čas, kdy je vhodné začít s čištěním zoubků Vašeho dítěte, je ihned při prořezání 1. zoubku, vhodné jsou tzv. "kousací" kartáčky, klasické kartáčky i silikonový kartáček na prst. Zubní pasta zpočátku není třeba, pokud ji chcete používat, použijte ji jen v úplně minimálním množství.

Katka

25.8.2017 09:46

Dobrý den,mám 3týdenní miminko, plně kojím. Chci se zeptat, zda je normální, že už 3 dny nemělo vůbec žádnou stolici, jinak vypadá spokojeně, jí dost.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď:

26.8.2017 09:08

Dobrý den, pokud je miminko čilé, dostatečně močí, vypadá spokojeně,"větry" mu jdou, a přitom je plně kojené, tak není třeba se znepokojovat. Některé plně kojené děti nemusí mít stolici týden, i přesto je to v normě. Pokud by se Vám cokoli nezdálo, navštivte pediatra.

Petra

Lepek

17.8.2017 09:28

Dobrý den, kdy můžu dát svému miminku potraviny obsahující lepek?

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď

Lékař
Lékařka

Odpověď: Lepek

17.8.2017 09:33

Dobrý den, potraviny obsahující lepek zaveďte mezi ukončeným 4. a 6. měsícem věku.

1 2 3 4 5

Lékařka online

Miminko špatně spí nebo ho bolí bříško? Jak mu pomoci, se zeptejte maminky a dětské lékařky MUDr. Lucie Skálové.

Zeptat se lékařky

Slovník pojmů

Co znamená SIDS a co si představit pod pojmem kalibrace? Přehled pojmů, které používáme, naleznete zde.

Podívat se do slovníku

Časté dotazy

Zjistěte, na co se nejčastěji ptají ostatní maminky a tatínci. Dozvíte se vše o funkcích, instalaci a použití Nanny.

Přečíst si časté dotazy

Sample 02

Kariéra s Nanny

Nanny prodávám v Itálii  už 5 let a jsem nadšená. Konečně jsem skloubila péči o rodinu s prací, která mi přináší radost.

Hana, maminka a prodejce Nanny v Itálii

Více o kariéře s Nanny